Łowisko Wędkarskie Gackowski

Wielka Nieszawka, Kujawsko-pomorskie

Obiekt położony jest w bliskim sąsiedztwie miasta Toruń w województwie kujawsko-pomorskim. Łowisko składa się z trzech stawów o łącznej powierzchni około 1 ha. Akweny te powstały w latach 80 XX wieku. Do dyspozycji wędkarzy mamy dwa stawy, w których pływają następujące gatunki ryb: karp, karaś srebrzysty, karaś złoty, amur, tołpyga, okoń, szczupak.

Czystość wody w naszych zbiornikach, a co za tym idzie jakość i zdrowie pływających w niej ryb ma dla nas duże znaczenie. Pragniemy ciągle podnosić jakość naszych produktów, dlatego zaczęliśmy szukać metod, które podniosą czystość wód w możliwie najmniej inwazyjny sposób.

W dobie wszechobecnych środków chemicznych jakie są dodawane do żywności oraz innych produktów w masowej sprzedaży, podjęliśmy decyzję o podejściu do tematu w sposób ekologiczny. Po długich poszukiwaniach znaleźliśmy informacje o bezinwazyjnej metodzie opatentowanej przez japońskiego naukowca, a rozpowszechnianej w Polsce przez Pana Marcina Sitarka. Mowa tutaj o działaniach związanych z rekultywacją i oczyszczaniem wody na łowisku wędkarskim, przy wykorzystaniu opracowanej przez dr. inż. Marcina Sitarka, zwanej dalej metodą dr. M. Sitarka®, a opartej na technologii EM Efektywne Mikroorganizmy.

Wspomniana metoda rekultywacji ma na celu oczyszczenie zbiornika, zmniejszenie ilości osadów dennych, zablokowanie procesów gnilnych, zlikwidowanie deficytów tlenu, ograniczenie zakwitów glonów i toksycznych sinic oraz zwiększenie bioróżnorodności. Jest ona całkowicie nieinwazyjna, nieszkodliwa dla środowiska naturalnego oraz bezpieczna dla ryb i innych organizmów wodnych. Ponadto zastosowanie preparatów opartych na Efektywnych Mikroorganizmach pozwoli na wzmocnienie zdrowotności ryb, poprawę fizjologii trawienia oraz zwiększa skuteczność wyżerowania pokarmu przez ichtiofaunę.

INNE

Na terenie łowiska umieszczono mobline WC oraz kosz na śmieci. Dla amatorów grillowania istnieje możliwość zakupu przenośnego grilla. Włąściciel oferuje równiez możliwość zakupu przynęt i zanęt oraz wypożyczenie sprzętu wędkarskiego (wędki, podbieraki, siatki do ryb).


Dane łowiska

  • Rodzaj łowiska: Komercyjne
  • Metody łowienia: Brak danych
  • Wielkość łowiska: 1 ha
  • Głębokość: Brak danych
  • Ilość stanowisk: Brak danych
  • Dominująca ryba: Karp
  • Rekord łowiska: Brak danych

Występujące ryby


Udogodnienia / Usługi dodatkowe


Mapa łowiska

Łowisko Wędkarskie Gackowski

Opis stanowisk

Stanowisko nr 1 - brak informacji.


Opinie użytkowników
Łowiska komercyjne w pobliżu