Łowisko w Stobnie

Trzcianka, Wielkopolskie

Zagospodarowana powierzchnia to ponad 40 ha terenów z czego około 25 ha stanowią stawy hodowlane, a ok 6 ha dwa łowiska. Pozostała część to pola i łąki oraz część rekreacyjna oddana do dyspozycji odwiedzających nas gości. Główny profil produkcji ryb żywych to: karp królewski, jesiotr, amur, tołpyga, sum, pstrąg, miętus, sandacz. Oprócz ryb konsumpcyjnych okresowo (wiosna, jesień) prowadzimy sprzedaż materiału zarybieniowego tj.: karp, lin, boleń, jaź, karaś, amur, tołpyga, miętus.

Ryby w naszych stawach są hodowane tradycyjnymi metodami, karmione naturalnymi paszami, a czas ich dorastania jest taki sam jak przed wiekami. Hodowla nastawiona jest na jakość i smak, a nie dużą ilość i niską cenę. Niezmiennie od kilkunastu lat nasz karp otrzymuje Certyfikaty Najwyższej Jakości, z czego jesteśmy niezmiernie dumni.

Na przestrzeni prawie 30 lat, częściowo przy pomocy Funduszy Europejskich Gospodarstwo znacznie się rozbudowało. W 2004 roku powstał duży magazyn pasz; w roku 2006 w pełni wyposażona patroszarnia; w 2010 roku budynek sprzedaży bezpośredniej z magazynami wewnątrz, chłodnią oraz sklepem. Rok 2018 to skomplikowana budowa magazynów zewnętrznych z możliwością natleniania i napowietrzania wody.

Dzięki ciągłemu rozwojowi oraz staraniom o jak najwyższą jakość spełniamy normy jakości HACCP.  Dysponujemy własnym transportem do przewozu żywych ryb. W 2005 r. Adam Szarek otrzymał tytuł Wielkopolskiego Rolnika Roku, co było nie lada osiągnięciem na skalę regionu. Na terenie Gospodarstwa przez cały rok prowadzimy sprzedaż ryb konsumpcyjnych – żywych, patroszonych oraz wędzonych. W okresie od maja do września zapraszamy na łowiska specjalne oraz do smażalni. Smażalnia oferuje Państwu zawsze świeże ryby pochodzące z własnej produkcji Gospodarstwa. Wszystko to w bezpośrednim obcowaniu z przyrodą.

GASTRONOMIA

Dzisiaj Rybakówka stanowi zamknięty, wychodzący w głąb stawu taras z salą na 50 miejsc, kącik zabaw dla dzieci oraz w pełni profesjonalnie wyposażona kuchnia. Kolejne 100 miejsc oraz plac zabaw jest usytuowanych na pięknie ukwieconym brzegu stawu.

„Rybakówka” posiada bogatą ofertę smażonych ryb śródlądowych, przyrządzonych bez dodatku zbędnych panierek i nadmiernej ilości przypraw. Zapewnia to naturalny i niepowtarzalny smak serwowanych ryb w otoczeniu malowniczej przyrody. W stałej ofercie znajdują się m.in. karp (półtusza lub filet), pstrąg (podawany w całości), jesiotr, sandacz i miętus. Posiadamy piec do pieczenia ziemniaka w całości, z którego smakuje on jak z ogniska. Nasza zupa rybna również zdobyła uznanie klientów i cieszy się dużym powodzeniem.

INNE

W trosce o komfort wypoczynku i dużą liczbę małych dzieci wśród gości, na terenie łowiska i smażalni obowiązuje zakaz wprowadzania psów. Wyjątek stanowi pies-przewodnik osoby niepełnosprawnej.


Dane łowiska

  • Rodzaj łowiska: Komercyjne
  • Wielkość łowiska: Dwa łowiska po ok 3 ha
  • Głębokość: max. 3 m

Występujące ryby


Udogodnienia / Usługi dodatkowe


Mapa łowiska

Łowisko w Stobnie

Opis stanowisk

Stanowiska trawiaste, słoneczne. Brak cienia.

Wymogi

  • Zabrania się wypuszczania złowionych ryb
Opinie użytkowników
Łowiska komercyjne w pobliżu