Łowisko u Gentlemanów

Wągrowiec, Wielkopolskie

Łowisko stworzone przez klub karpiowy. Komercyjnie funkcjonuje od 2019 roku. Jest to zbiornik powapienny. Jego powierzchnia wynosi około 6 ha, a głębokość w większej części zbiornika waha się między 2-5 m, z miejscowymi wypłyceniami na 1,3 m. Łowisko samo w sobie jest bardzo urokliwe. Różnorodność fauny i flory sprawia, że miejsce to jest wyjątkowe. „Płaczące” wierzby nad brzegiem jeziora, powalone drzewa w wodzie, latające nad głowami kormorany, bobrowiska – to tylko niektóre z oblicz natury jakie możemy tutaj spotkać. Jednak to co nas najbardziej interesuje dzieje się w wodzie. Zróżnicowane dno pod względem głębokości. Liczne dołki i wypłycenia. Miejsca zamulone i twarde tylko uatrakcyjniają nasz pobyt nad łowiskiem. 

Okazy karpi (piękne lampasy, pełnołuskie, golce) przekraczające wagę 15 kg nie należą do rzadkości. Ponad 20 kilogramowe amury, ogromne tołpygi, drapieżniki w postaci szczupaków, okoni – to wszystko sprawia, że Łowisko u Gentlemanów jest miejscem, które trzeba odwiedzić.

DOJAZD

Łowisko znajduje się we wsi Tarnowo Pałuckie 6 km na wschód od Wągrowca, około 50 km na północ od Poznania. Do łowiska można dojechać drogą DW 251. Z Wągrowca należy kierować się na Żnin. Wjazd na nasz teren znajduje się 150 m za Agroturystyką Biesiada po lewej stronie jadąc od Wągrowca.

INNE

Łowisko funkcjonuje w myśl zasady "złów i wypuść".


Dane łowiska

  • Rodzaj łowiska: Komercyjne
  • Metoda połowu: Włosowa
  • Wielkość łowiska: 6 ha
  • Głębokość łowiska: min. 2 m, max. 5 m
  • Ilość stanowisk: 10
  • Ryba dominująca: Karp, amur

Występujące ryby


Udogodnienia / Usługi dodatkowe


Mapa łowiska

Łowisko u Gentlemanów

Opis stanowisk

Do łowienia udostępniony został zachodni brzeg na którym wyznaczono 9 dwuosobowych stanowisk i 1 stanowisko jednoosobowe. Od południa, na skraju lasku, znajduje się urokliwa zatoka porośnięta grążelami z zatopionym drzewem  natomiast w połowie jeziora znajduje się półwysep porośnięty trzciną. Na dnie zbiornika występują liczne półki, które są idealne do położenia zestawu. W większości zbiornika dno jest twarde, aczkolwiek zdarzają się fragmenty z większą ilością namułku. Łowisko dookoła porośnięte jest trzciną. Zbiornik okalają pola uprawne oraz las.

Wymogi

  • Podbierak o rozstawie ramion min. 100 cm.
  • Maty typu „kołyska” bądź „wanna” z brzegami wysokości minimum 15 cm
  • Środek do dezynfekcji
  • Żyłka główna o minimalnej średnicy 0,30 mm
Opinie użytkowników
Łowiska komercyjne w pobliżu