Łowisko Szczupaka Dziewiszewo

Giżycko, Warmińsko-mazurskie

Jezioro Dziwiszewskie to jeden z najmniejszych akwenów w Krainie Wielkich Jezior Mazurskich. Jezioro znajduje się w dorzeczu Pręgoły, w zlewni rzeki Węgorapa. Zastawki w mnichu znacznie utrudniają a nawet uniemożliwiają migrację ryb i raków, pomiędzy sąsiednimi akwenami. Tereny bezpośrednio przylegające do jeziora to w większości łąki i grunty orne od strony południowej jeziora, to podmokłe tereny torfowe. Jezioro Dziewiszewskie to najlepsze, mazurskie łowisko szczupaka. Łowisko jest systematycznie zarybiane. Jezioro znajduje się na obszarze chronionym Natura 2000.

NOCLEG

Gospodarz łowiska zaprasza do skorzystania z noclegów i posiłków w pensjonacie sąsiadującym z jeziorem. Północne Mazury to magiczna kraina nad jeziorem Mamry – tutaj Wielkie Jeziora Mazurskie zachowują nadal swój najpiękniejszy i najbardziej pierwotny krajobraz. U południowych brzegów Jeziora Dobskiego leży stary, wschodniopruski przysiółek Kuhnort, już w starożytności zasiedlony przez plemiona Galindów i Gotów. W tej tchnącej starowiekiem atmosferze, pośród cienistych lasów, stanowiących przyrodniczy raj Natura 2000 Jezioro Dobskie, na swoich wyjątkowych gości oczekuje siedlisko Dziwiszewo, proponujący Państwu dużo więcej, niż pokoje na Mazurach. Bujna przyroda czeka tuż u progów przestronnego domu, oferującego najbardziej czarowne noclegi na Mazurach. Możliwe jest też rozbicie namiotu na polu biwakowym.

ATRAKCJE

Otaczająca siedlisko Kuhnort okolica, to znakomity teren do wycieczek pieszych i rowerowych, dla wędkarzy, myśliwych, jak i miłośników sportów wodnych. Ale przede wszystkim możecie tu Państwo znakomicie odreagować wszechobecny we współczesnym życiu stres – w dostojnej oazie ciszy i w kontakcie z pierwotną naturą. Do pensjonatu należy też dogodna plaża nad krystalicznie czystym, rezerwatowym Jeziorem Dobskim, zaś kuchnia oferuje siedliskowym i przejezdnym gościom smakowite pierogi domowego wyrobu. Ów wyjątkowy pensjonat na Mazurachzaprasza też Państwa w gości poza sezonem letnim. Złocista mazurska jesień i śnieżna zima na Mazurach niesie wyjątkowe, niezapomniane wrażenia, a grzybobranie, wędkarstwo podlodowe, czy kulig, to oryginalna alternatywa dla letniego wypoczynku. Przybywajcie Państwo do Dziwiszewa.

DOJAZD

Jezioro położone jest w malowniczym i ustronnym miejscu, ok. 14 km na północny-zachód od Giżycka. Wygodny dojazd wiedzie szosą w kierunku Kętrzyna – za osadą Piękna Góra należy skręcić w prawo, w kierunku na Dobę.


Dane łowiska

  • Rodzaj łowiska: Komercyjne
  • Metody łowienia: Spinning, spławik, mucha
  • Wielkość łowiska: 26 ha
  • Głębokość: śr. 8 m
  • Ilość stanowisk: Łowienie z łodzi
  • Dominująca ryba: Szczupak
  • Rekord łowiska: Brak danych

Występujące ryby


Udogodnienia / Usługi dodatkowe


Mapa łowiska

Łowisko Szczupaka Dziewiszewo

Opis stanowisk

Brzegi zarośnięte sitowiem i muliste dno jeziora stwarza idealne miejsca dla ryb. Z powodu bujnej roślinności łowienie możliwe tylko z wody - łódkę można wypożyczyć u gospodarza.

Wymogi

  • Mata
  • Podbierak
  • Sprzęt do wyhaczania ryb
Opinie użytkowników
Łowiska komercyjne spinningowe w pobliżu