Łowisko Świniary (Kłeckie)

Kłecko, Wielkopolskie

Jezioro Świniary inaczej zwane jeziorem Kłeckim, od nazwy miejscowości Kłecko położonej nad brzegami jeziora. To zbiornik rynnowy położony na Pojezierzu Gnieźnieńskim o długości 7,4 km i szerokości 0,4 km. Połączone jest rzekami Mała Wełna z jeziorem Gorzuchowskim, Sierżawą z jeziorem Łopienno oraz Strugą z jeziorem Lednickim, które to należą także do naszego gospodarstwa. W sezonie letnim jezioro to cieszy się dużą popularnością wśród amatorów sportów wodnych jak i wędkarstwa. Jezioro to należy do typu jezior sandaczowych.

Łowisko prowadzone jest przez Gospodarstwo Rybackie Bogucin Spółka z o.o. Jest to firma działająca w szeroko rozumianej branży rybackiej, od hodowli ryb w stawach poprzez gospodarkę prowadzoną na jeziorach do wędkarstwa. Jako spółka działa na naszym rynku od 19 lat. Poprzednie lata naszego istnienia obfitowały w różnego typu przekształcenia własnościowe związane z przejęciem majątku Państwowych Gospodarstw Rybackich przez Agencję Własności Rolnej Skarbu Państwa (później Agencję Nieruchomości Rolnych), a obecnie KOWR. Gospodarstwo zatrudnia zespół ludzi - absolwentów szkół rybackich, których wiedza praktyczna i teoretyczna  gwarantuje wysoki poziom dobrostanu i fachowości w obsłudze klientów. Gospodarstwo posiada ugruntowaną renomę. 

NOCLEG

Dobrze rozwinięta baza noclegowa otaczająca jezioro.

ATRAKCJE

Nad jeziorem znajduje się plaża, kąpielisko i punkty gastronomiczne. Popularne jest żeglowanie po jeziorze - urządzane są tu również zawody.

INNE

Gospodarstwo nie znajduje się nad jeziorem.

DOJAZD

Adres podany w danych kontaktowych doprowadzi nas do właściciela łowiska jakim jest Gospodarstwo Rybackie Bogucin, położone w odległości 44 km od akwenu.


Dane łowiska

  • Rodzaj łowiska: Komercyjne
  • Głębokość: śr. 4-5 m
  • Dominująca ryba: Sandacz

Występujące ryby


Udogodnienia / Usługi dodatkowe


Mapa łowiska

Łowisko Świniary (Kłeckie)

Opis stanowisk

Wody jeziora sa czyste. Linia brzegowa bogato porośnięta roślinnością.

Wymogi

  • Zakaz połowu metoda trollingową
Opinie użytkowników
Łowiska komercyjne spinningowe w pobliżu