Łowisko Stawy Milickie

Milicz, Dolnośląskie

Stawy Milickie to największy w Europie kompleks stawów rybnych o powierzchni 7,5 tys. ha lustra wody. Są jednym z najcenniejszych obszarów wodno-błotnych na naszym kontynencie i największym w naszym kraju schronieniem dla ptaków. Znajduje się tu rezerwat przyrody oraz tereny objęte programem Natura 2000.

Najcenniejsze dla środowiska Doliny Baryczy są stawy rybne. Dzięki temu, że przypominają naturalne zbiorniki, z licznymi wyspami, pasami szuwarów, płyciznami, a także dzięki hodowanym rybom, znajdują tu miejsca do lęgów, zdobywania pokarmu i odpoczynku liczne gatunki ptaków wodno-błotnych, w tym wiele bardzo rzadkich.

Na terenie obiektu działa staw pokazowy, gdzie prezentowane są techniki połowowe stosowane przez rybaków ze Stawów Milickich. 

Zakup biletów w punkcie obsługi łowiska.

NOCLEG

Można się zatrzymać w kameralnym trzygwiazdkowym hotelu, harmonijnie łączącym ekskluzywny standard wypoczynku z tradycyjnym obliczem tego miejsca. 

GASTRONOMIA

Przy łowisku mieści się restauracja oraz gospoda specjalizująca się w potrawach z ryb.

ATRAKCJE

Dla dzieci przygotowano plac zabaw. Wypoczynek umili Ścieżka Zmysłów, przygotowana tak, aby w sposób zintensyfikowany i celowy oddziaływać na zmysły pozawzrokowe w większym stopniu niż, to zwykle dzieje się w codziennym życiu. Ścieżka podzielona jest na strefy: dotykową, zapachową I dźwiękową. Zrelaksować sie można w specjalnie przygotowanych wiatach i altankach w strefie wypoczynkowej.

DOJAZD

Łowisko jest dobrze skomunikowane z drogą ekspresową S5 i drogą krajową nr 15. Możliwy jest dojazd drogą aż pod samo łowisko, tuż przy nim znajduje się również parking.


Dane łowiska

  • Metoda łowienia: Gruntowa i spławikowa
  • Ilość stanowisk: 50

Występujące ryby


Udogodnienia / Usługi dodatkowe


Mapa łowiska

Łowisko Stawy Milickie

Opis stanowisk

Łowienie z brzegu, 50 stanowisk wędkarskich. Łowisko bardzo zadbane, z ładnie przycięta trawą. Odpowiednie również dla początkujących wędkarzy. Na około stawów ustawione są drewniane altanki z ławeczkami i stołami.

Wymogi

  • Zakaz spiningu
  • Zakaz wypuszczania ryb
  • Maksymalnie 2 wędziska
  • Zabronione łowienie ze sprzętu pływającego
  • Ryby drapieżne można łowić tylko na żywca
Opinie użytkowników
Łowiska komercyjne karpiowe w pobliżu