Łowisko Ślesin

Ślesin, Wielkopolskie

Gospodarstwo Rybackie „Ślesin” położone jest na obszarze objętym ochroną przyrody w ramach europejskiej sieci Natura 2000. Bliskość Noteci i Kanału Bydgoskiego zapewnia odpowiednie zaopatrzenie stawów w świeżą i czystą wodę, tworząc idealne warunki do hodowli karpia.

Jezioro Ślesińskie zasilane wodą ze strumyków spływających ze zboczy pradoliny Toruńsko-Eberswaldzkiej. Obiekt ten ze względu na zasilanie stawów jest podzielony na dwa odrębne kompleksy: Staw Kardynalski (100 ha) oraz tzw. Stawy Górne. W obszarze obiektu znajdują się tarliska, przesadki, magazyny oraz stawy towarowe. Źródłem wody dla stawów jest Kanał Bydgoski oraz strumienie spływające ze zboczy Pradoliny Toruńsko-Eberswaldzkiej. 

Staw Kardynalski jest największym zbiornikiem w naszym gospodarstwie, który ma powierzchnię 104 ha. Został on wybudowany w latach 1934-1935. Powierzchnia całkowita kompleksu ślesińskiego wynosi nieco ponad 148 ha, z czego powierzchnia lustra wody to 145,5 ha.

Korzystanie z Łowiska możliwe jest wyłącznie po uprzednim wykupieniu pozwolenia u obsługi Łowiska. Jednodniowa opłata za korzystanie z łowiska: 25 zł

Opłata za trzecią wędka w ramach jednego pozwolenia: 10,00 zł


Występujące ryby

Wymogi

  • podbierak
  • siatka
  • przyrząd do wyjmowania haczyków
Opinie użytkowników
Łowiska komercyjne w pobliżu