Łowisko Rostarzewo

Rakoniewice, Wielkopolskie

Łowisko w Rostarzewie jest sztucznym zbiornikiem wodnym o zmiennnej głębokości od 1,5 do 17 m powstałym po kopalni gliny. Komercyjnie działa od 2002 r. W tym czasie przyjęło tysiące zadowolonych wędkarzy z 12 państw świata. Łowisko zajmuje obszar 10 ha, z czego 5 ha stanowi powierzchnia wody.

Cała architekura wykonana jest z drewna pozyskanego z okolicznych lasów. Teren jest pięknie wyrzeźbiony i dobrze utrzymany. Nasze łowisko to spokojny akwen, nad którym w ciszy i w zgodzie z naturą można naprawdę się zrelaksować i odpocząć.

Posiadamy niezbędną infrastrukturę wędkarską zapewniającą komfort w czasie pobytu. Nasze łowisko spełnia oczekiwania zarówno zaawansowanych łowców okazów, jak również początkujących wędkarzy. Na centralnym placu do dyspozycji są zadaszone drewniane ławy oraz stoły. Istnieje możliwość skorzystania z naszej kuchni, a toalety dostępne są 24 godziny na dobę. Naszą bolączka jest brak bieżącej wody, jak również małej gastronomi. Jednak już w najbliższej przyszłości ma się to zmienić. Planowane jest bowiem uruchomienie baru, smażalni ryb oraz wędzarni.

ATRAKCJE

Na terenie łowiska można rozstawić namiot, grillować, opalać się oraz korzystać ze specyficznego mikroklimatu, który bardzo rekreacyjnie wpływa na osoby odwiedzające nasze łowisko. Poza indywidualnym łowieniem ryb organizujemy imprezy wędkarskie, zawody dla firm, jak również inne imprezy plenerowe. Na terenie łowiska istnieje możliwość przygotowania pikniku dla całej rodziny, biesiad, zabaw oraz innych imprez okolicznościowych (imienin, urodzin, osiemnastki, itp.).

DOJAZD

Łowisko położone jest w Rostarzewie, niewielkiej wsi leżącej 16 km na południowy zachód od Grodziska Wielkopolskiego, przy szosie krajowej nr 32, w połowie drogi między Poznaniem a Zieloną Górą. Odległość do Poznania wynosi ok. 68 km, a do Zielonej Góry ok. 65 km.

Na terenie łowiska znajduje się bezpłatny parking, na którym bezpiecznie można zostawić samochód. Można do nas dojechać również pociągiem. Należy wysiąść na stacji w Rostarzewie (leżącej na szlaku kolejowym nr 357 prowadzącym z Poznania do Wolsztyna), a następnie dojść do głównej drogi i skręcić w lewo. Odległość od stacji kolejowej do łowiska wynosi ok. 1,5 km.

Adres podany w danych kontaktowych zaprowadzi nas do właściciela, którego siedziba znajduje się v/v łowiska, po drugiej stronie ulicy.


Dane łowiska

  • Rodzaj łowiska: Komercja
  • Metody łowienia: Spławikowa, gruntowa
  • Wielkość łowiska: 5 ha
  • Głębokość: min. 1,5 m, max. 17 m
  • Ilość stanowisk: Brak wyznaczonych
  • Dominująca ryba: Karp, amur
  • Rekord łowiska: Karp 27 kg

Występujące ryby


Udogodnienia / Usługi dodatkowe


Mapa łowiska

Łowisko Rostarzewo

Opis stanowisk

Wokół zbiornika rozmieszczone są ławeczki. Najbardziej dogodne dla nas stanowisko wędkarskie możemy wybrać samodzielnie - brak wyznaczonych stanowisk wędkarskich.

Wymogi

  • Mata do odhaczania ryb
  • Środek do dezynfekcji
  • Podbierak
Opinie użytkowników
Łowiska komercyjne karpiowe w pobliżu