Łowisko Rajsko

Oświęcim, Małopolskie

Łowisko tworzą trzy zbiorniki. Dwa mocno wydłużone, powstałe w wyniku eksploatacji żwiru zbiorniki, leżące w bezpośrednim sąsiedztwie rzeki Soły. Od północy mamy Jezioro Długie, a poniżej Jezioro Teatrzyk. Obiekty połączone są jazem, mają stały przepływ wody. Sąsiaduje z nimi akwen Zamułka o identycznych zasadach połowu ryb i tym samym regulaminie.

Brzegi Jeziora Długiego są uregulowane i posiadają stanowiska przystosowane do zawodów. Zachodni brzeg akwenu jest najbardziej odkryty, pozostałe są porośniętych drzewami i krzakami. Z kolei Jeziora Teatrzyk i Zamułka mają bardziej dziki, zbliżony do naturalnego wygląd, choć gwarantują łatwy i bezpieczny dostęp do wody. Brzeg jest płaski z bogatą szatą roślinną.

Do jezior prowadzi dobra i bezpieczna droga poprowadzona wzdłuż większości brzegów. Są tu wyznaczone miejsca do parkowania, a także funkcjonuje dobre zaplecze socjalne. Wjazd na stanowiska jest zabroniony.

Połów dozwolony jest od 1 marca do 31 grudnia w godz. 4:00-23:00 wyłącznie z brzegu. Połów nocny dopuszczony z piątku/sobotę i soboty/niedzielę (wyłącznie wtedy dopuszcza się łączenie limitu ryb).

Łowisko prowadzone jest w typie mieszanym z limitowana ilością zezwoleń. Liczba wydawanych zezwoleń na łowisku specjalnym Kamieniec ograniczona jest do 150 sztuk na rok oraz do ilości dostępnych miejsc. 

Gospodarzem łowiska jest Koło PZW Oświęcim Miasto.

Dane łowiska

  • Powierzchnia zbiorników: 25 ha
  • Głębokość zbiorników: 1-3 m

Występujące ryby


Udogodnienia / Usługi dodatkowe


Opinie użytkowników
Łowiska PZW w pobliżu