Łowisko Psarskie

Pniewy, Wielkopolskie

Położone jest na terenie gminy Pniewy. Jezioro Psarskie reprezentuje typ sielawowy. Dno jeziora ma charakter pagórkowaty, przy brzegach piaszczysty. Jezioro ma kształt owalny i słabo rozwiniętą linię brzegową. Jezioro, otoczone lasem, w znacznej części zasilane jest dopływem z jeziora Zajączkowskiego, a od południa rowem melioracyjnym. Zlewnia bezpośrednia jeziora w 50% użytkowana jest rolniczo. Na podstawie wyników badań czystości wód, jezioro zalicza się do III klasy czystości.

Atrakcją są piękne okazy okoni poławiane przez wędkarzy zarówno latem, jak i zimą spod lodu.

DOJAZD

Podany w danych kontaktowych adres należy do właściciela łowiska, jakim jest Jeziorowo - Stawowe Gospodarstwo Rybackie Sp. z o.o., w odległości 18 km od łowiska. Dojazd z Poznania drogą nr 92 Poznań-Świecko. Dojeżdżamy do miasta Pniewy i kierujemy się drogą w kierunku Wronek. Po przejechaniu ok. 5 km skręcamy w prawo, do miejscowości Psarskie. 


Dane łowiska

  • Rodzaj łowiska: Komercyjne
  • Wielkość łowiska: 39,71 ha
  • Głębokość: śr. 20 m
  • Dominująca ryba: Sielawa

Występujące ryby


Udogodnienia / Usługi dodatkowe


Mapa łowiska

Łowisko Psarskie

Opis stanowisk

Roślinność wynurzoną stanowią głównie trzciny pospolite z niewielką ilością pałki wąskolistnej. Roślinność występuje na powierzchni ok. 4 ha i na 90% linii brzegowej. Jezioro otoczone lasem.

Wymogi

  • Zabrania się połowu ryb metodą trollingową
Opinie użytkowników
Łowiska komercyjne w pobliżu