Od lat 90-tych woda gospodarowana jako woda prywatna, nigdy nie kłusowana, nie bita prądem, utrzymywana jako woda karpiowa. W pobliskich stawach na naszej ziemi rozmnażane karpie (kroczki) i dorosłe osobniki trafiały zawsze do naszego akwenu dlatego czekamy na pojawienie się dużych osobników.
Każde stanowisko ma inny urok i inne ułożenie pod wodą, trzcina w pasie przybrzeżnym, lilie i rdestnice występujące w zatokach, moczarka i rogatek występujący rzadko, jednak pojawia się. Łowisko znajduje sie w lesie. Dno akwenu sprzyja wędkarskim przygodom i wyzwaniom, ponieważ mnóstwo w nim zagłębień i wybrzuszeń. Głębokość wody to maksymalnie 5 metrów przebiegające w rowie, przecinającym jezioro. Nierówno dno powoduje, że na wędkarzy czeka tam niemal sinusoida dna. Kilka metrów od brzegu opada ono gwałtownie do 3,5 metra, chwilę później mamy metrów 2, po to żeby za moment znaleźć się na głębokości 5 metrów.
Brak zaczepów i zwalonych pni, choć to jak wiadomo jest sprawą zmienną bo wystarczy ostra wichura, żeby sytuacja uległa zmianie.
NOCLEG
Możliwe jest wynajęcie pokoju w agroturytyce lub ustawienie namiotu.
Agroturystyka dysponuje pokojami ze wspólnymi łazienkami, WC i kuchnią:
Pokój nr 1 (3 osoby + 1 możliwa dostawka)
Pokój nr 2 (2 osoby)
Pokój nr 3 (3 osoby + 1 możliwa dostawka)
Pokój nr 4 (2 osoby + 1 możliwa dostawka)
Pokój nr 5 (2 osoby-> łoże małżeńskie + 1 możliwa dostawka).
Istnieje możliwość powiększenia rezerwacji do 22 miejsc noclegowych (szczegóły do ustalenia telefonicznie).
Do dyspozycji gości pola namiotowego przypisane są 4 prysznice i 2 WC (podzielone na damski i męski), oraz kuchnia na dole budynku. Udogodnienia dostępne bez dodatkowych opłat.
GASTRONOMIA
Istnieje możliwość zamówienia obiadu za 20 zł (drugie danie - do odebrania w kuchni agroturystyki o wyznaczonej przez zarządcę wody godzinie). Zamawianie obiadów po wcześniejszym uzgodnieniu, obiady możliwe tylko w dni od poniedziałku do piątku.
Dla wędkarzy mamy przygotowanych 6 stanowisk rozłożonych wzdłuż jednego całego brzegu jeziora Kiełpińskiego (drugi brzeg wyłączony z ruchu brzegowego i rozbijania namiotów).
Poszczególe stanwiska są przeznaczone dla następującej ilości osób:
stanowisko nr. 1 „Pomost lub Zielonka” – 2 osoby
stanowisko nr. 2 „Korzonek” – 3 osoby
stanowisko nr. 3 „Brzózka” – 1 osoba przypisana do st. 2 lub st. 4 do odwołania
stanowisko nr. 4 „Kamienna” – 2 osoby
stanowisko nr. 5 „Sójka" – 2 osoby
stanowisko nr. 6 „Huba” – 2 osoby
Przy wjeździe na drogę na stanowiska zostanie zamontowany szlaban zamykany na kłódkę.
Na każdym stanowisku powinna być od razu przymocowana na stalowej lince łódka z kłódką, do której po wykupieniu łódki dostaniecie klucz.
Stanowisko nr. 3 „Brzózka” zostaje na ten moment przypisane do stanowiska 2 „Korzonek” lub 4 „Kamienna” w momencie dodatkowej osoby łowiącej, jeśli sami uznacie, że się na danym stanowisku pomieścicie w daną ilość osób, zostanie tak do momentu wybudowania na stanowisku tarasu mniej więcej o wymiarach 4×4 m lub 5×5 m.