Łowisko Przylasek Rusiecki

Przylasek Rusiecki, Małopolskie

Łowisko składa się z 14 akwenów o łącznej powierzchni ponad 86 ha powstałe po wyrobiskach po żwirowych. Zbiorniki położone są przy trasie wylotowej z Krakowa na Brzesko, w Przylasku Rusieckim. Są to łowiska specjalne, należące do PZW, którymi opiekuje się Krakowski Klub Karpiowy.

Charakterystyczne dla zbiorników są lekko pagórkowate brzegi, łagodnie schodzące do wody. Wokół ciągnie się wąski pas roślinności szuwarowej z głównym udziałem trzciny. Dno zbiorników jest w przeważającej części równe, o głębokości do 5 metrów. Miejscami występuje roślinność zanurzona, przeważnie moczarka. Populacja ryb w zbiornikach jest duża i pochodzi z wcześniejszych zarybień PZW Kraków oraz teraźniejszych Krakowskiego Klubu Karpiowego.

Dla wędkarzy zostały przygotowane dwadzieścia trzy stanowiska, w większości dwuosobowe. Można na nich swobodnie rozbić obozowisko. Wędkowanie dozwolone jest tylko w wyznaczonych miejscach, maksymalnie na dwie wędki. Łowisko systematycznie jest dorybiane karpiem, amurem i szczupakiem. Łowisko czynne jest przez całą dobę we wszystkie dni tygodnia, o każdej porze roku. 


Występujące ryby

Wymogi

  • W okresie letnim na zbiorniku nr.1 jest zorganizowane kąpielisko, w godz. 9 – 18 w lipcu i sierpniu jest zakaz wędkowania
Opinie użytkowników
Łowiska PZW w pobliżu