Łowisko Pniewy

Pniewy, Wielkopolskie

Leży na terenie miasta i gminy Pniewy. Jezioro Pniewskie reprezentuje typ karpiowy. Jezioro ma kształt owalny, jest dość płytkie i silnie zamulone. Duży wpływ na przyspieszenie eutrofizacji tego zbiornika wywierają ścieki z miasta Pniewy. W okresie ostrych zim jezioro jest podatne na przyduchę, tak było m.in. w 1991 roku, kiedy to wyginęło prawie całe pogłowie ryb, co z kolei spowodowało zmianę typu rybackiego jeziora z linowo-szczupakowego na jezioro karpiowe. Co roku jezioro jest dorybiane, systematycznie przerzuca się ryby z innych jezior. Jezioro posiada dopływ z jeziora Lubosz Wielki oraz odpływ rzekę Nagielnicę. Dla wytrwałych wędkarzy duże okazy karpia i odradzające się powoli sandacze.

Powierzchnia jeziora wynosi 59,7 ha. Średnia głębokość wynosi 1,5 m, a maksymalna 3,3 m. Długość maksymalna jeziora to 1120 m, a szerokość 800 m. Dno jest zróżnicowane. Posiada 3 głęboczki i wyniesienie dna w postaci wyspy o pow. 0,1 ha. Dno prawie całkowicie pokryte jest osadami organicznymi o miąższości od 0,3 do 1 m. Przeźroczystość wody latem wynosi 20 cm, wiosną 50 cm. Z powodu ścieków komunalnych w jeziorze występują zakwity fitoplanktonu.

DOJAZD

Podany w danych kontaktowych adres należy do właściciela łowiska, jakim jest Jeziorowo - Stawowe Gospodarstwo Rybackie Sp. z o.o., w odległości 20 km od łowiska. Do łowiska dojedziemy drogą krajową nr 92, Poznań-Gorzów.


Dane łowiska

  • Rodzaj łowiska: Komercyjne
  • Wielkość łowiska: 59,7 ha
  • Głębokość: śr. 1,5 m, max. 3,3 m
  • Dominująca ryba: Karp
  • Skrzedaż ryb: Tak

Występujące ryby


Udogodnienia / Usługi dodatkowe


Mapa łowiska

Łowisko Pniewy

Opis stanowisk

Warunki wędkowania. Z uwagi na częściową zabudowę linii brzegowej przez miasto oraz kąpielisko miejskie i silne zarośnięcie brzegów roślinnością wynurzoną - znacznie ograniczone warunki do wędkowania.

Roślinność wynurzona zajmuje szeroki pas wzdłuż linii brzegowej, jest to głównie trzcina pospolita, tatarak i turzyca.

Roślinność zanurzona jest słabo rozwinięta, ze względu na małą przejrzystość wody, jedynie przy północno -zachodnim brzegu jeziora występuje rdestnica kędzierzawa i wywłócznik. Rośliny o liściach pływających - pojedyncze zespoły grzybienia żółtego, grążela białego i rzęsy trój rowkowej.

 

Wymogi

  • Zabrania się połowu ryb metodą trollingową
Opinie użytkowników
Łowiska komercyjne w pobliżu