Łowisko Piaseczno to jedyne w Polsce naturalne jezioro z tak licznym stadem dużych ryb łososiowatych. W jeziorze występują trzy gatunki pstrągów: potokowe, źródlane oraz najliczniej występujące i najbardziej waleczne pstrągi tęczowe. Dzięki wieloletnim przemyślanym zarybieniom, niektóre z nich żyją w jeziorze przez kilka lat osiągając wagę nawet kilku kilogramów. Rekordowy okaz pstrąga tęczowego, złowiony na sztuczną muchę, miał długość 98 cm oraz masę blisko 10 kg. Złowić można także trocie i palie, szczupaki, okonie oraz sieje.
Miejsce to jest wspaniałym poligonem doświadczalnym dla wszystkich miłośników połowu ryb przy użyciu przynęt sztucznych.
Muszkarze: połów pstrąga czy troci w jeziorze przy użyciu muchówki uważany jest za jedną z najtrudniejszych odmian tej pięknej metody. Będziecie mogli spróbować wszystkich technik jeziorowego połowu tych ryb, od klasycznego jeziorowego streamerowania, poprzez łowienie na mokre muchy i nimfy z opadu, na imitacje wyrajających się ochotek i jętek, a w niektórych okresach roku przy użyciu suchej muchy.
Spinningiści: przy użyciu finezyjnych zestawów spinningowych można zmierzyć się z dużymi rybami, łowiąc je w bardzo widowiskowy sposób w powierzchniowych warstwach wody. W lecie będziecie musieli poprowadzić wasze przynęty w toni, w termoklinie, która znajdować się będzie na głębokości kilku lub nawet kilkunastu metrów.
W malowniczej zatoce Jeziora Piaseczno, wydzieliliśmy dla Karpiarzy specjalne miejsce. Zatoka jest oddzielona od reszty jeziora przesmykiem. To najspokojniejsze miejsce na całym jeziorze, otoczone lasem, bez dostępu postronnych osób. Głębokość od 4 m do 9 m, dno miejscami piaszczyste, miejscami muliste. Żyjące tu karpie są niezwykle dzikie i silne! Pływają zarówno lustrzenie, jak i pełnołuskowce. Największe sztuki osiągają już wagę do 22 kg. Zatokę przeznaczoną na to łowisko lubią najbardziej, chociaż, oczywiście przemieszczają się po całej wodzie.
NOCLEG
Ośrodek wędkarski znajdujący się nad łowiskiem ma do zaoferowania noclegi w jednym 2-osobowym apartamencie, 6 pokojach oraz 5-osobowym domku myśliwskim.
GASTRONOMIA
Przy obiekcie mieści się restauracja, przyrządzająca dania kuchni z całego świata, w tym także ryby na surowo, smażone i wędzone.
ATRAKCJE
Na terenie ośrodka wędkarskiego można odwiedzić ogród botaniczny, podziwiać unikatowe rzeźby z czerwonego marmuru, a w ciepłe wiosenno-letnie dni wykąpać się w basenie z brodzikiem dla dzieci. Najmłodsi mogą również skorzystać z placu zabaw.
DOJAZD
Do łowiska dojechać można z Kościerzyny drogą nr 214, a następnie drogą na Orle lub z trasy nr 22, zjeżdżając z niej w Zblewie w kierunku północnym, również kierując się na Orle.
Na trzech stanowiskach jednocześnie może wędkować maksymalnie 6 osób. Więcej stanowisk nie planujemy, chcemy zachować kameralność tego miejsca oraz niezbyt mocną presję wędkarską. Ze względu na niedostępność brzegów, nad którymi rosną drzewa, stanowiska mają formę pomostów z małymi platformami, częściowo zadaszonymi z miejscami do siedzenia, a także i do spania. Całość w kolorze ciemnej zieleni i nie wyróżnia się w naturalnym środowisku.
Powierzchnia jeziora wynosi 20 h. Jezioro ma silnie wydłużony kształt. Długość jeziora wynosi 1050 m, a największa szerokość 330 m. Długość linii brzegowej wynosi 2350 m. Największa głębokość to 43,5m, a średnia to 13,1m. Dno jeziora w dużej części jest piaszczyste. Brzegi jeziora w 70% porasta las, a w 30% park. Wokół linii wodnej rosną 80 - 120 letnie dęby, buki, brzozy oraz olchy. Linia brzegowa słabo rozwinięta. Przezroczystość wody 4 m. Litoral dochodzi do głębokości 5 m mając w swym zasięgu 2% powierzchni. Roślinność zanurzona ciągnie się wąskim paskiem wzdłuż całej długości linii brzegowej. Występująca roślinność to: moczarka kanadyjska, wywłucznik i rogatek.