Łowisko Pamiątkowo

Szamotuły, Wielkopolskie

Na północnym krańcu jeziora leży wieś Pamiątkowo. Powierzchnia jeziora wynosi 76,8 ha. Średnia głębokość wynosi 2,2 m, a maksymalna 4,9 m. Maksymalna długość to 2540 m, a szerokość 560 m.

Typ jeziora: Linowo-szczupakowy. Pamiątkowo jest rynnowym, mocno wydłużonym i płytkim zbiornikiem położonym w zlewni pól agrarnych. Dopływ stanowi rów z kierunku Przecławia , wpływający wyraźnie na użyźnianie wód jeziora. Około 70% zlewni stanowią pola uprawne i sady. Odpływ do rzeki Samy - lewobrzeżnego dopływu Warty. Dno na całej powierzchni jest wyrównane, z łagodnie opadającymi stokami, oprócz wąskiego pasa przybrzeżnego o dnie mineralnym. Całą powierzchnię tego pasa zalegają osady o średniej miąższości 0,5 m i miejscami, głównie przy odpływie ok. 0,8 m.

NOCLEG

Na wschodnim brzegu jeziora znajduje się kąpielisko i pole namiotowe.

INNE

Nad jeziorem znajdują sie dwa bary na plaży.

DOJAZD

Podany w danych kontaktowych adres należy do właściciela łowiska, jakim jest Jeziorowo - Stawowe Gospodarstwo Rybackie Sp. z o.o. Samo jezioro Pamiątkowo położone jest 50 km dalej, w gm. Szamotuły, około 10 km na południowy-wschód od Szamotuł, ok. 20 km od Poznania, przy drodze nr 184 i linii kolejowej Poznań-Szamotuły, tak jak zaznaczono na mapie.

 


Dane łowiska

  • Rodzaj łowiska: Komercyjne
  • Wielkość łowiska: 76,8 ha
  • Głębokość: śr. 2,2 m, max. 4,9 m
  • Dominująca ryba: Leszcz, węgorz, sandacz

Występujące ryby


Udogodnienia / Usługi dodatkowe


Mapa łowiska

Łowisko Pamiątkowo

Opis stanowisk

Warunki do wędkowania są bardzo dobre, przede wszystkim z brzegu, z uwagi na liczne stanowiska wędkarskie i pomosty.

Roślinność pływająca to głównie zespoły grążela żółtego, osoki aloesowej, pojedyncze stanowiska grzybienia białego i przy odpływie - żabiściek pływający. Przeźroczystość wody latem dosyć niska (do 60 cm), wskutek zakwitów sinic i zielenic.

Roślinność wynurzona - cała linia brzegowa z niewielkimi przerwami porośnięta trzciną pospolitą, niewielkie skupiska pałki wąskolistnej, situ i manny mielec.

Roślinność zanurzona - porasta dno do głębokości ok. 2,5 m, tworząc bujne łąki, głównie rogatek i wywłócznik.
 

Wymogi

  • Zabrania się połowu ryb metodą trollingową
Opinie użytkowników
Łowiska komercyjne w pobliżu