Łowisko ORW Spinning Frydman

Łapsze Niżne, Małopolskie

Łowisko powstało w 2007 roku jako propozycja dla wędkarzy preferujących połowy ryb typu karp, karaś, lin czy sum. Znajduje sie tu 10 stawów o powierzni 36 ha. Do dyspozycji gości oddano 5, a w pozostałe są stawami służącymi do przetrzymywania ryb. Stanowiska zarówno dla bardziej i mniej doświadczonych wędkarzy.

ATRAKCJE

Do dyspozycji wędkarzy znajdują się miejsca przygotowane na ogniska, murowany grill, zadaszona wiata i stoisko z podstawowymi akcesoriami wędkarskimi oraz napojami. Można również wypożyczyć wędki. W pobliżu wiele atrakcji, w tym Białka Tatrzańska oraz zalew Czorsztyński. 

DOJAZD

Dojazd na łowisko od strony Nowego Targu:
Ok. 3 Km za miejscowością Harklowa (zaraz przed Dębnem) skręcamy w prawo na Niedzicę. Za ok. 2 Km miniemy most na Białce Tatrzańskiej za którym skręcamy w prawo kierując się na żwirownię. Stamtąd ok. 400 metrów przez las szutrową drogą i jesteśmy przy stawach.

Dojazd na łowisko od strony Krościenka:
Mijając po lewej zalew czorsztyński a następnie miejscowość Dębno skręcamy na Niedzicę. Za ok. 2 Km miniemy most na Białce Tatrzańskiej za którym skręcamy w prawo kierując się na żwirownię. Stamtąd ok. 400 metrów przez las szutrową drogą i jesteśmy przy stawach.

Dojazd na łowisko od strony Niedzicy:
Kierujemy się w stronę głównej drogi biegnącej od Nowego Targu do Krościenka. Zaraz za miejscowością Frydman, którą miniemy po prawej stronie będzie most na Białce Tatrzańskiej, przed którym jest skręt w lewo na żwirownię (nie pomylić ze skrętem na Nową Białą, który znajduje się nieco wcześniej, na wysokości Frydmana). Stamtąd ok. 400 metrów przez las szutrową drogą i jesteśmy przy stawach.


Dane łowiska

  • Rodzaj łowiska: Komercyjne
  • Dominująca ryba: Karp, karaś, lin, sum
  • Wielkość łowiska: 5 stawów po ok 3 ha
  • Głębokość: śr. 1,5 m, max. 10 m

Występujące ryby


Udogodnienia / Usługi dodatkowe


Mapa łowiska

Łowisko ORW Spinning Frydman

Opis stanowisk

Staw nr 1 - Przygotowany dla zawodników wyczynowych o zrożnicowanej głębokości od 2 do 3,5 m głębokości. Na stawie można obsadzić aż 80 stanowisk. Rybami dominującymi są wzdręga, jaś, kleń, płoć, karaś, lin i karp. Wielkość tego stawu wynosi 6,5 ha.

Staw nr 2 - Łowisko dla wędkarzy mniej doświadczonych. Dominują ryby o wadze do 2 kg. Wśród gatunków przeważa karp, karaś, pstrąg tęczowy, płoć. Nieco mniej jest jazia, lina , okonia i szczupaka. Staw jest ubogi w roślinność podwodną a średnia głębokość wynosi 3,5 m. Dno równe o podłożu żwirowym.

Staw nr 3 - To staw z obsadą głównie ryb dużych. Regularnie zarybiany jest karpiami o wadze pomiędzy 5,5 kg a 16 kg oraz sporymi karasiami. Znajduje się też w nim znaczna ilość sumów o długościach pomiędzy 75 a 150 cm. Ponadto złowić można szczupaka oraz lina. Staw o zróżnicowanej głębokości (od 1,5 do 10 m, średnio 4,5 m). Podłoże żwirowe w części mocno porośnięte roślinnością podwodną.

Staw nr 4 - To staw najstarszy i najbardziej „dziki”. Dominuje w nim karaś, okoń i duży karp. Znajdują się w nim także sumy, liny, płocie oraz jazie. Średnia głębokość to 3 m. Dno żwirowe w znacznej części mocno porośnięte roślinnością podwodną. Przy tym stawie znajduje się domek do wynajęcia z pomostami do łowienia.

Staw nr 5 - Jest stawem o dużych drapieżnikach typu głowadka, szczupak i sandacz.

Stawy od 6 do 10 są zbiornikami przetrzymującymi ryby.


Opinie użytkowników
Łowiska komercyjne w pobliżu