Łowisko Orle Stawy

Nowa Wieś Lęborska, Pomorskie

 

„Orle Stawy” to gospodarstwo rodzinne, na którym usytuowane są 3 stawy pełne ryb. Stawy zostały wykopane 15 lat temu i zarybiane głównie karpiem, linem, karasiem i amurem. Karpie osiągają rozmiary do 15 kg, liny do 2 kg. Do tej pory były to stawy głównie przeznaczone do łowienia ryb przez właścicieli, dzięki czemu ryby miały możliwość spokojnego rozwoju i dorastania do swoich rozmiarów. 

NOCLEG

Dostępne jest łącznie 12 miejsc noclegowych rozłożonych na apartament, dwa pokoje z wspólna kuchnia i łazienka, które mogą stać się 3-pokojowym apartamentem. Na wyposażeniu znajdują się pościel, ręczniki oraz pełne wyposażenie kuchni i łazienki. Dom z miejscami noclegowymi usytuowany jest w centrum wsi Lędziechowo, 500 metrów od łowiska.

Dom jest ogrodzony, dzięki czemu można bezpiecznie zostawić samochód czy pozwolić się bawić dzieciom w obrębie domu, po drugiej stronie ulicy znajduje się plac zabaw wraz z boiskiem do siatkówki oraz miejscem do grillowania i rozpalenia naturalnego ogniska.

ATRAKCJE

Dostępne boisko do gry. Dookoła wsi znajdują się idealne tereny do pieszych oraz rowerowych wycieczek a pobliskie łąki są naturalnym siedliskiem rzadkich ptaków np. derkacza, bocianów oraz żurawi które zlatują się na coroczne tzw. sejmiki. Istnieje możliwość rozpalenia ogniska na stanowisku jak i rozbicie namiotu.

DOJAZD

Położone jest w małej miejscowości Lędziechowo - małej wsi w województwie Pomorskim, 20 km od Morza Bałtyckiego. Znajduje się w połowie drogi nr 214 z Lęborka do Łeby. 

Właściciel łowiska ma siedzibę w innym miejscu niż opisywane łowisko.


Dane łowiska

  • Rodzaj łowiska: Komercyjne
  • Metody łowienia: Brak danych
  • Wielkość łowiska: 9 ha
  • Głębokość: Brak danych
  • Ilość stanowisk: 7
  • Dominująca ryba: Brak danych
  • Rekord łowiska: Karp - 13 kg

Występujące ryby


Udogodnienia / Usługi dodatkowe


Mapa łowiska

Łowisko Orle Stawy

Opis stanowisk

Największy ze stawów ma wielkość 300m2 i posiada 5 stanowisk. Na stanowiskach 1-3 znajdują się domki dla wędkarzy, które pomagają przetrwać przy niesprzyjającej aurze. pogodzie. Istnieje możliwość łowienia na dodatkową wędkę.

Stanowisko nr 1

Stanowisko znajduje się na największym stawie, w wyposażeniu stanowiska jest możliwość wynajęcia domku dla wędkarza o wielkości 6,25m2 + taras, idealnie zastępujący namiot wędkarski. Jest również możliwość rozpalenia ogniska naturalnego, grilla. Jest miejsce do rozbicia namiotu.

Stanowisko nr 2

Stanowisko znajduje się na największym stawie, w wyposażeniu stanowiska jest możliwość wynajęcia domku dla wędkarza o wielkości 5m2+ taras, idealnie zastępujący namiot wędkarski. Jest również możliwość rozpalenia ogniska naturalnego, grilla. Jest miejsce do rozbicia namiotu.

Stanowisko nr 3

Stanowisko znajduje się na największym stawie, w wyposażeniu stanowiska jest możliwość wynajęcia domku dla wędkarza o wielkości 6m2+ taras, idealnie zastępujący namiot wędkarski. Jest również możliwość rozpalenia ogniska naturalnego, grilla. Jest miejsce do rozbicia namiotu.

Stanowisko nr 4

Stanowisko znajduje się na największym stawie, w wyposażeniu stanowiska jest rozbity pawilon umożliwiający schronienie, idealnie zastępujący namiot wędkarski. Jest również możliwość rozpalenia ogniska naturalnego oraz grilla. Jest miejsce do rozbicia namiotu.

Stanowisko nr 5, 6, 7 - Brak informacji

Wymogi

  • Konieczność wypuszczenia ryby po jej złowieniu
  • Zakaz spinningu
Opinie użytkowników
Łowiska komercyjne karpiowe w pobliżu