Łowisko Niedamowo

Kościerzyna, Pomorskie

Łowisko znajduje się nad jeziorem Gubel, w gminie Kościerzyna. Położone jest około 16 km od Kościerzyny w niedalekim sąsiedztwie wsi Niedamowo. Jest to akwen o powierzchni 8 ha i średniej głębokości ok. 6 m należący do grupy jezior typu polodowcowego. Woda w jeziorze jest bardzo czysta. Akwen otoczony jest lasem, a od wschodu graniczy z siedliskiem. Z roślinności wynurzonej dominuje trzcina pospolita oraz grążel żółty, a z zanurzonej wywłócznik oraz rdest.

Rybostan stanowią: karp, lin, karaś, płoć, wzdręga, okoń, szczupak, sum oraz węgorz. Przed paroma laty wpuszczono tołpygę oraz amura, które obecnie dorastają do wagi kilkunastu kilogramów. Spinningiści, jak i spławikowcy znajdą coś dla siebie. Spinning jest tu dość popularną metodą. Trafiają się okazałe egzemplarze okoni, szczupaków i sumów. W zbiorniku przeważają szczupaki do około 60 cm długości, ale trafiają się także ponadmetrowe okazy.

Najczęściej stosowaną tutaj przynętą jest średniej wielkości guma w kolorach jaskrawych ze względu na stosunkowo ciemne zabarwienie wody. Na wędkach spławikowców i gruntowców najczęściej goszczą płocie, wzdręgi oraz po dłuższym nęceniu, karpie liny i leszcze. Ulubione przynęty niedamowskich okazów to kukurydza, białe oraz czerwone robaki. Kulki proteinowe wymagają dłuższego nęcenia.

ATRAKCJE

Rower wodny dla 4 osób, dzięki niemu spędzisz miło i aktywnie czas, poznasz wszystkie zakamarki jeziora. W ofercie wypożyczeń znajdują się równiez zwykłe rowery.

INNE

Profesjonalnw łodzie wędkarskie przeznaczone dla 4 osób. Łodzie wyposażone są w wiosła lub silniki elektryczne w zależności od wymagań klienta. W wypożyczalni można również wybrać sobie niezbędny sprzęt wędkarski, łącznie z krzesełkami wędkarskimi.


Dane łowiska

  • Rodzaj łowiska: Komercyjne
  • Metody łowienia: Spławik, grunt, spinning
  • Wielkość łowiska: 8 ha
  • Głębokość: śr. 6 m
  • Dominująca ryba: Karp

Występujące ryby


Udogodnienia / Usługi dodatkowe


Mapa łowiska

Łowisko Niedamowo

Wymogi

  • Okresy ochronne szczupaka i karpia
  • Mata
  • Worki karpiowe
Opinie użytkowników
Łowiska komercyjne w pobliżu