Łowisko Mormin

Ostroróg, Wielkopolskie

Jezioro reprezentuje typ linowo-szczupakowy. Położone jest w terenie pagórkowatym. Zlewnie jeziora stanowią pola uprawne i lasy mieszane. Jezioro posiada kształt owalnego oczka z dopływem z wyżej położonego jeziora Książe i odpływem do położonego niżej jeziora Ostroróg, zwanego Wielkim.

Dno jeziora zasadniczo wyrównane jest na całej powierzchni z łagodnymi spadkami ławicy przybrzeżnej. Przybrzeżne partie dna twarde z niewielka ilością osadów, głębiej dno muliste z osadem do 0,5 m. Przeźroczystość wody wynosi 0,5-1,0 m. Latem częste zakwity fitoplanktonu.

Łowi się tu duże okazy karpia, szczupaka, bierze duży leszcz i płoć.

NOCLEG

Nad łowiskiem istnieje możliwość wynajęcia domków letniskowych i rozbicia namiotu.

GASTRONOMIA

Latem w okół jeziora funkcjinują punkty gastronomiczne.

ATRAKCJE

Nad brzegiem jeziora znajduje się kąpielisko z pomostem.

DOJAZD

Podany w danych kontaktowych adres należy do właściciela łowiska, jakim jest Jeziorowo - Stawowe Gospodarstwo Rybackie Sp. z o.o. w odległości 26 km od łowiska. Jezioro znajduje się w gminie Ostroróg, 1 km na zachód od miejscowości Ostroróg. Dojazd z Poznania, szosą Poznań-Szamotuły-Sieraków.


Dane łowiska

  • Rodzaj łowiska: Komercyjne
  • Wielkość łowiska: 11,4 ha
  • Głębokość: śr. 3 m, max. 4 m
  • Dominująca ryba: Karp, szczupak, leszcz, płoć

Występujące ryby


Udogodnienia / Usługi dodatkowe


Mapa łowiska

Łowisko Mormin

Opis stanowisk

Warunki do wędkowania są dobre ze względu na liczne stanowiska wędkarskie.

Roślinność wynurzona - silnie rozwinięta wzdłuż linii brzegowej, z licznymi przerwami (stanowiska wędkarskie), dominuje trzcina pospolita i pałka.

Roślinność zanurzona pokrywa niemalże całe dno jeziora, głównie jest to wywłócznik i rogatek.Roślinność o liściach pływających. W okresie letnim bujnie rozwinięte zespoły grążela żółtego i pojedyncze stanowiska grzybienia białego.

 

Wymogi

  • Zabrania się połowu ryb metodą trollingową
Opinie użytkowników
Łowiska komercyjne w pobliżu