Jezioro Długie

Złotniki Kujawskie, Kujawsko-pomorskie

Ten 15-hektarowy, naturalny akwen położony jest w Lisewie Kościelnym, ponad 20 kilometrów na południe od Bydgoszczy. Długość zbiornika wynosi mniej więcej kilometr, a szerokość nie przekracza 160 metrów. Łowisko otoczone jest polami uprawnymi i łąkami. W jeziorze występują takie ryby jak: karp. lin płoć, szczupak, karaś, leszcz, sandacz i okoń. Teren obejmuje 68 stanowisk, a głębokość jeziora wynosi od 1,5 m do 5 m. Do łowienia udostępniony jest jeden brzeg.

NOCLEG

Na łowisku można rozbijać namioty oraz wjeżdżać przyczepą kempingową.

DOJAZD

Możliwy dojazd samochodem pod stanowisko. 

INNE

Możliwość zorganizowania na łowisku zamkniętych zawodów wędkarskich. 

 

 


Dane łowiska

  • Rodzaj łowiska: Komercyjne
  • Metody łowienia: Brak danych
  • Wielkość łowiska: 15 ha
  • Głębokość łowiska: max. 5 m
  • Liczba stanowisk: 68
  • Dominująca ryba: Brak danych
  • Rekord łowiska: Brak danych

Występujące ryby


Udogodnienia / Usługi dodatkowe


Mapa łowiska

Jezioro Długie

Opis stanowisk

Dostępne jest 68 stanowisk łowienia. Możliwość łowienia z brzegu oraz z pomostów. Przy niektórych stanowiskach ustawione są ławeczki i wiaty. 

Nie ma tu wielkich głębin, ale trzeba zachować ostrożność. Dno dość szybko schodzi przy burtach na prawie dwa metry, po czym łagodnie opada w kierunku środka zbiornika do około trzech, a w części południowej nawet czterech metrów. 

Karpiarze najczęściej wywożą zestawy łódką zdalnie sterowaną albo pontonem na drugi brzeg zbiornika. Nie mając sprzętu pływającego, możemy wybrać stanowiska od 18 do 40, gdzie szerokość misy jeziornej jest najmniejsza i mieści się w granicach 80 - 115 metrów. Jednak wiele brań zanotowano też ze środka wody.

Do łowienia przy swoim brzegu najlepsze wydają się stanowiska 68, 55 i 40. W przypadku dwóch pierwszych mamy ekspozycję na rozległe połacie trzcin, a czterdziestkę od następnego stanowiska oddziela kilkadziesiąt metrów brzegu mocno zarośniętego krzakami. Technicznie woda nie należy do najtrudniejszych. Mało tu zaczepów czy roślinności zanurzonej. Ponton przy holu może przydać się, gdy wywieziemy zestawy blisko kapelonów i zatopionego drzewa w południowej części zbiornika.

Wymogi

  • Obowiązują limity ilościowe i okresy ochrone - więcej informacji w regulaminie.
Opinie użytkowników
Łowiska komercyjne w pobliżu