Łowisko Młyn Zakrzów

Oksa, Świętokrzyskie

Łowisko Młyn powstało na miejscu zrujnowanego młyna wodnego. W 2015 r. właściciel wyremontował go, wykopał staw, zarybił i udostępnił dla wędkarzy. Powstały nowe stanowiska wędkarskie od strony południowej. Groble zostały poszerzone zostały obsiane trawą i umiejscowiono nowe stanowiska wędkarskie. Dno stawów oczyszczono z mułu. Miejsce jest oddalone od wsi, co zapewnia ciszę i spokój.  

Łowisko istnieje też pod drugą nazwą: Stawy Młyńskie w Zakrzowie gmina Oksa pow. Jędrzejów. Na terenie znajdują się trzy stawy, łączny obszar stawów wynosi ok. 3 ha, a powierzchnia lustra wody łowiska Młyn to 0,5 ha. Jeden ze stawów przeznaczony został na łowisko i udostępniony wędkarzom. Masa poławianych osobników mieści się w przedziale od 1,5 kg - 5 kg.

Hodowla karpia i innych ryb prowadzona jest w obrębie terenu rezerwatu NATURA 2000 i jest hodowlą ekstensywną czyli tylko przy użyciu naturalnych środków np.zboże, kukurydza, jęczmień, bobik i łubin słodki. Hodowla ryb jest pod nadzorem weterynaryjnym przy spełnieniu humanitarnego traktowania ryb. Podczas prac renowacyjnych na terenach stawów zostały usypane wyspy ziemne, które są dziś miejscem lęgowym ptaków. Łowisko jest nieskażone ekologicznie i czyste .Tylko w takim środowisku żyją i rozwijają się skorupiaki , małże i raki. 

NOCLEG

Na terenie znajduje się obiekt z 4 pokojami do wynajęcia. Cena za nocleg 55 zł od osoby. Pokoje położone są na piętrze budynku a na parterze znajduje się salon telewizyjny, z którego przechodzi się do  kuchni wyposażonej w zlew, pralkę, zmywarkę, lodówkę, płytę grzejną. W obiekcie są dwie lazienki. Na terenie obiektu jest internet Wi-Fi.

Rezerwacji można dokonać na stronie lub telefonicznie tel.502092613 wpłacając uprzednio  uzgodniony zadatek na konto a pozostałą kwotę dopłacić w dniu odbioru kluczy. Doba hotelowa zaczyna się od 14-tej w dniu przyjazdu  a kończy o 12-tej ostatniego dnia pobytu.

ATRAKCJE

Jedną z atrakcji obiektu są znajdujące się tu na wypasie kozy, baranki kameruńskie, chińskie kury kochiny, bażanty.
Gospodarze wypożyczają rowery.

INNE

Łowisko typu "NO KILL".


Dane łowiska

  • Rodzaj łowiska: Komercyjne
  • Metoda łowienia: Brak danych
  • Wielkość łowiska: 0,5 ha
  • Głębokość: Brak danych
  • Ilość stanowisk: Brak danych
  • Dominująca ryba: Brak danych
  • Rekord łowiska: Sum 12 kg

Występujące ryby


Udogodnienia / Usługi dodatkowe


Mapa łowiska

Łowisko Młyn Zakrzów

Opis stanowisk

Brzeg łowiska jest niski, trawiasty. Roślinność urozmaicona. Możliwość łowienia z pomostu.

Wymogi

  • Preferowana mata do wypinania ryb
  • Podbierak
  • Siatka
Opinie użytkowników
Łowiska komercyjne w pobliżu