Łowisko Meszno i Bagno

Szubin, Kujawsko-pomorskie

Jeziora maja kształt owalny lekko wydłużony, połączone są rowem o długości 100 m, co daje możliwość przemieszczania się ryb z jeziora do jeziora. Dopływ wody z okolicznych łąk wpada do jeziora Meszno i poprzez jezioro Bagno odpływa do rzeki Noteć. Jeziora są płytkie, największa głębokość wynosi 2,2 m, średnia nie przekracza 1,5 m, dno jezior płaskie bardzo wyrównane częściowo zamulone. Roślinność wynurzoną reprezentuje trzcina i pałka z dodatkiem sitowia, porosty są średnio gęste i obejmują tylko cześć brzegów, roślinność
podwodna prawie nie występuje. Oba jeziora mają charakter stawów naturalnych o bardzo ciepłej i dobrze wymieszanej wodzie.

Ichtiofauna: Jeziora bardzo rybne, wiele gatunków atrakcyjnych wędkarsko, drapieżniki stanowiły ponad 58% pogłowia ryb, wśród nich zdecydowanie dominują sandacze. Z ryb spokojnego żeru występują, karpie, liny, karasie, tołpygi, leszcze i płocie. Specjalnością tych jezior są duże karpie powyżej 45 kg.

Położenie: Akwen zlokalizowany jest około 8 km na zachód od Szubina, bezpośrednie otoczenie jest malownicze, po zachodniej stronie jeziora występują lasy iglaste, pozostały teren jest otwarty, zabudowania mieszkalne niezbyt liczne, sąsiaduje tylko z wsią Kornelin. Teren wybitnie wypoczynkowy.

DOJAZD

Z Szubina drogą w kierunku Łabiszyna, na 4 km, zjazd w lewo do miejscowości Kornelin, następnie drogą polną około 1 km. Z Rynarzewa drogą w kierunku Łabiszyna, po 4 km. zjazd w prawo, droga gruntowa o długości około 2 km.

Współrzędne geograficzne GPS:           
53°1'28.703"N,
17°50'35.879"E

Adres podany w danych kontaktowych należy do właściciela jakim jest Gospodarstwo Rybackie Łysinin Sp. z o. o., oddalone od łowiska o ok 40km.

INNE

W pobliżu łowiska znajduje się sklep spożywczy.


Dane łowiska

  • Rodzaj łowiska: Komercyjne
  • Metody łowienia: Brak danych
  • Wielkość łowiska: w sumie 55 ha
  • Głębokość: śr. 2,2 m
  • Ilość stanowisk: Brak danych
  • Dominująca ryba: Sandacz

Występujące ryby


Mapa łowiska

Łowisko Meszno i Bagno

Opis stanowisk

Jezioro dozwolone jest do wędkowania tylko z brzegu. 
Dobre stanowisko wędkarskie można znaleźć stosunkowo łatwo na obydwu jeziorach.
Przy tak dużym zagęszczeniu ryb każda metoda i rodzaj sprzętu gwarantuje dobre wyniki połowu, dlatego wybór zależy od umiejętności i upodobań wędkarza.

Wymogi

  • Łowienie z brzegu dozwolone od 01.06 do 01.10
  • Używanie łodzi z silnikiem spalinowym zabronione
Opinie użytkowników
Łowiska komercyjne w pobliżu