Łowisko Lubosz Kuchenne

Kwilcz, Wielkopolskie

Jest to jezioro linowo-szczupakowe. Posiada dno wyrównane, o łagodnie opadających stokach, z jednym głęboczkiem. Miąższość osadów dennych wynosi średnio ok. 60 cm. Jezioro zasilane jest przez krótkie, okresowo płynące rowy odwadniające przyległe grunty. Z południowej części jeziora wypływa ciek łączący je z jeziorem Lubosz Wielki. Zlewnia bezpośrednia jeziora to głównie tereny rolnicze, w tym grunty orne (34,3 %) , łąki (3,2%), sady (28,2 %), lasy (30,6%). Zabudowania wsi Lubosz i Chorzewo zajmują 3,7% zlewni.

ATRAKCJE

Tuż nad jeziorem, we wsi Lubosz, zlokalizowany jest Wiejski Park Krajobrazowy o pow. 13 ha z XIX w.

DOJAZD

Podany w danych kontaktowych adres należy do właściciela łowiska, jakim jest Jeziorowo - Stawowe Gospodarstwo Rybackie Sp. z o.o. , ok 10 km od łowiska. Jezioro Lubosz Kuchenne (lub Luboszek), położone jest na terenie gminy Pniewy. Dojazd z Poznania drogą nr 24 Poznań-Gorzów, ok. 3 km za Pniewami. Za przejazdem kolejowym skręcamy w prawo do miejscowości Lubosz.


Dane łowiska

  • Rodzaj łowiska: Komercyjne
  • Wielkość łowiska: 59,01 ha
  • Głębokość: min. 2,6 m, max. 6 m
  • Dominująca ryba: Lin, szczupak

Występujące ryby


Mapa łowiska

Łowisko Lubosz Kuchenne

Opis stanowisk

Linia brzegowa średnio rozwinięta, brzegi niskie, w znacznej części podmokłe, otoczone pojedynczym pasem drzew. Liczne pomosty.

Roślinność wynurzona silnie rozwinięta. 

Wymogi

  • Zabrania się połowu ryb metodą trollingową
Opinie użytkowników
Łowiska komercyjne w pobliżu