Łowisko Lubosina Duża i Mała

Pniewy, Wielkopolskie

Jeziora Lubosina Duża i Mała położone są obok siebie na terenie gminy Pniewy.

LUBOSINA DUŻA

Jezioro Lubosina Duża (albo też Jezioro Lubosińskie Północne) położone jest na północny-wschód od wsi Lubosina. Jezioro ma charakter wydłużony, o osi z kierunku północnego na południowo-wschodni. Typ jeziora - linowo-szczupakowe.

Dno dość zróżnicowane z pięcioma głęboczkami. Jezioro zasilane jest przez dwa cieki odwadniające przyległe grunty. Z południowo-wschodniej części jeziora odpływ do jeziora Lubosina Mała . Największą część zlewni bezpośredniej zajmują grunty orne ok. 88%. Jezioro jest zbiornikiem podatnym na degradację i dość zanieczyszczonym, z dużą ilością fitoplanktonu, zakwitem okrzemkowym wiosną i sinicowym latem. Stan sanitarny jeziora odpowiada II klasie czystości.

LUBOSINA MAŁA

Położona jest na południowy-wschód od wsi Lubosina na terenie gminy Pniewy. Posiada kształt nieregularnego trójkąta. 

Dno jest wyrównane o łagodnie opadających stokach z jednym głęboczkiem. Linia brzegowa średnio urozmaicona, brzegi niskie, w części południowo-zachodniej podmokłe. Jezioro jest zasilane strugą z jeziora Lubosińskiego Północnego. Typ jeziora: linowo-sandaczowy.

DOJAZD

Podany w danych kontaktowych adres należy do właściciela łowiska, jakim jest Jeziorowo - Stawowe Gospodarstwo Rybackie Sp. z o.o., w odległości 30 km od łowiska. Dojazd z Poznania drogą nr 92 Poznań - Świecko. W miejscowości Podrzewie skręcamy w prawo, kierunek Buszewo, Otorowo i dojeżdżamy do wsi Lubosina.


Dane łowiska

  • Rodzaj łowiska: Komercyjne
  • Wielkość łowiska: 50,7 ha + 23,8 ha
  • Głębokość Lubosina Duża: śr. 4 m, max. 6,5 m
  • Głębokość Lubosina Mała: śr. 2,6 m, max. 3,7 m

Występujące ryby


Udogodnienia / Usługi dodatkowe


Mapa łowiska

Łowisko Lubosina Duża i Mała

Opis stanowisk

Lubosina Duża

Linia brzegowa mocno urozmaicona, od zachodu brzegi zalesione. Wzdłuż prawie całej linii brzegowej silnie rozwinięta roślinność wodna wynurzona. 

Lubosina Mała

Dno jest wyrównane o łagodnie opadających stokach z jednym głęboczkiem. Linia brzegowa średnio urozmaicona, brzegi niskie, w części południowo-zachodniej podmokłe.

Wzdłuż prawie całej linii brzegowej jeziora występuje bardzo rozwinięta roślinność wodna wynurzona.

Wymogi

  • Zabrania się połowu ryb metodą trollingową
Opinie użytkowników
Łowiska komercyjne w pobliżu