Łowisko Leśne Czarnobór

Szczecinek, Zachodniopomorskie

Zbiornik ten znajduje się niedaleko Szczecinka. Jest to czyste i fajne jezioro, gdzie również znajduje się plaża i jest otoczone lasem. Brzegi mamy porośnięte trzciną oraz grążelami gdzie często możemy spotkać karpie. Przy stanowiskach znajdziemy także powalone drzewa oraz zatokę o głębokości do 1 metra. Mamy różne gatunki ryb, jeżeli chodzi o karpie to trudno oszacować jakie osobniki w nim pływają gdyż są to pozostałości po dawnych zarybieniach PZW. Największe osobniki osiągają 20 kg, małe 5-7 kg. W większości zbiornik pokryty mułem jednak trafiają się twarde, kamieniste blaty.

NOCLEG

Nad jeziorem znajduje się małe pole biwakowe.

ATRAKCJE

Wzdłuż brzegu jeziora, przez dojrzały bukowy las, biegnie ścieżka dydaktyczna oraz szlaki turystyczne. Kąpiel możliwa jest na małej plaży.

INNE

W pobliżu łowiska mieści się sklep spożywczy.

 


Dane łowiska

  • Rodzaj łowiska: Komercyjne
  • Wielkość łowiska: 18 ha
  • Głębokość łowiska: min. 1,5 m, max. 3 m
  • Rekord łowiska: Karp 20 kg

Występujące ryby


Udogodnienia / Usługi dodatkowe


Mapa łowiska

Łowisko Leśne Czarnobór

Opis stanowisk

Możliwość dojazdu samochodem na stanowiska, ale tylko gdy jest bardzo sucho, samochód po wypakowaniu sprzętu natychmiast musi wrócić na parking (nakaz Nadleśnictwa). W przypadku zwlekania z odstawieniem auta trzeba się liczyć z mandatem 500zł.
W przypadku złych warunków atmosferycznych możliwa jest tylko przeprawa, łowisko udostępnia łódkę na czas przeprawy w obie strony.

Brzegi porośnięte są trzcinami, oraz grążelami. Na brzegu gdzie osadzone są stanowiska znajduje się kilka powalonych drzew wychodzących daleko w głąb jeziora, przestrzenie pomiędzy nimi porastają liczne grążele i kępy roślinności zanurzonej. Stanowią idealną kryjówkę dla wszystkich gatunków ryb i dają nam możliwość łowienia bardzo blisko brzegu. Jeden kraniec jeziora zajmuje bardzo duża zatoka o głębokości około 1 m porośnięta roślinnością zanurzoną jak i wynurzoną. Dodatkowo w środkowej części zbiornika znajduje się podwodna wyspa, która należy do jednej z najlepszych miejsc na tym zbiorniku.

Wymogi

  • Duża mata o grubości dna min. 5cm
  • Wskazana kołyska
  • Środek do dezynfekcji
  • Podbierak o ramionach min 42''
  • Worek do ważenia ze sztywnymi ramionami
Opinie użytkowników
Łowiska komercyjne w pobliżu