Łowisko Leo

Strzyżewo Smykowe, Wielkopolskie

Staw powstał pod koniec 2018 roku. Łowisko z racji powierzchni głównie pod wędkowanie metodą feeder i spławikową, może spełnić również oczekiwania podstawowego karpiarza.

Zbiornik jest w miarę równy pod względem głębokości, przez cały środek przebiega najgłębszy pas o szerokości ok 10 m. Dno jest czyste stosunkowo twarde, bez zielska. Wschodni i zachodni brzeg (o szerokości 70 m) wyłączony jest z wędkowania. Ok 7 m od wschodniego brzegu (po lewej stronie od wejścia) rośnie lilia wodna. Zachodni brzeg porośnięty jest w połowie pałką wodną i lilią. Dłuższe brzegi (północny i południowy) są czyste, bez roślinności, poza pojedynczymi nasadzeniami trzciny.

Ryby w łowisku są niezwykle waleczne, większość z nich (poza nielicznymi wypadami właściciela) nigdy nie widziała haczyka.

Zbiornik jest jeszcze 'młody", nadal "się układa" i "kształtuje". Wschodnia część łowiska obsadzona jest 30-letnią olchą. Północna i południowa część obsadzona jest młodymi brzózkami. Całe łowisko jest ogrodzone i monitorowane. Do stawu prowadzi utwardzona droga.


Dane łowiska

  • Powierzchnia zbiornika: 1 ha
  • Maksymalna głębokość: 3 m
  • Powierzchnia zbiornika: 0,9 ha

Występujące ryby


Udogodnienia / Usługi dodatkowe


Opinie użytkowników
Łowiska komercyjne karpiowe w pobliżu