Łowisko Kruki

Oświęcim, Małopolskie

Łowisko specjalne Kruki składa się trzech zbiorników, do których dopływa woda z rzeki Soły. Jeziora wykorzystywane są jako zbiorniki wody przemysłowej dla Firmy Synthos S.A. Średnia głebokość waha się między 6-8 metrów, w zależności od stanu wody, w najgłebszych miejscach dochodzi do 10 metrów. Jeziora te znajdują się niedaleko ujścia rzeki Soły do Wisły. Metody połowu to głównie grunt, spining i spławik.

Liczba wydawanych zezwoleń na łowisku specjalnym Łowisko Kruki ograniczona jest do 400 sztuk na rok oraz do ilości dostępnych miejsc. Wędkowanie na łowisku specjalnym Kruki jest możliwe wyłącznie po wykupieniu licencji dodatkowej.

Zbiornik A

Zbiornik o powierzchni lustra wody ok 28 ha. Woda, w której oprócz dolnego wymiaru karpia 35 cm, obowiązuje dodatkowo górny wymiar karpia 55 cm, w celu zwiększenia populacji dużych karpi. Głębokość wody między 6-8m, dno żwirowe z lekkim namułkiem. Dominują karpie w przedziale 6-12 kg.

Zbiornik B

Najmniejszy zbiornik o powierzchni ok 7,5 ha.

Zbiornik C

Zbiornik przeznaczony dla wędkarstwa sportowego, całoroczny (bez możliwości łowienia z lodu), o powierzchni ok 10 ha. Odbywa się na nim wiele zawodów spławikowych i gruntowych min. Grand Prix okręgu Bielsko-Biała. Dominuje ryba sportowa taka jak leszcz, płoć, okoń itp. W związku z charakterem wody wprowadzono liczne zakazy dotyczące zabierania pływających tam poszczególnych gatunków ryb. Ma to na celu utrzymanie możliwie jak największej populacji danych gatunków.

Gospodarzem łowiska jest Koło PZW „Chemik” w Oświęcimiu

Dane łowiska

  • Powierzchnia zbiorników: 45 ha
  • Maksymalna głębokość: 10 m
  • Średnia głębokość: 6-8 m

Występujące ryby


Opinie użytkowników
Łowiska PZW w pobliżu