Łowisko Kowalskie

Pobiedziska, Wielkopolskie

Jest to zbiornik retencyjny położony około 20 kilometrów od Poznania, zwany także Biskupicami z racji tego iż jest to miejscowość sąsiadująca. Zbiornik ten zajmuje powierzchnię 203 ha. Powstał przez spiętrzenie tamą ziemną wód rzeki Głównej w miejscu istniejącego wcześniej naturalnego jeziora o takiej samej nazwie. Główna zapora znajduje się w okolicy wsi Barcinek, natomiast w Jerzykowie znajduje się tama pośrednia umożliwiająca niezależne piętrzenie wschodniej części jeziora. Zbiornik pierwotnie miał służyć do nawadniania pól. Jezioro to jest przez cały czas wykorzystywane przez wędkarzy i cieszy się dużą popularnością wśród nich ze względu na występujące tam leszcze, karpie, liny i sandacze, a nie ze względu na popularną wśród niektórych poznaniaków plażę naturystów.

Łowisko prowadzone jest przez Gospodarstwo Rybackie Bogucin Spółka z o.o. Jest to firma działająca w szeroko rozumianej branży rybackiej, od hodowli ryb w stawach poprzez gospodarkę prowadzoną na jeziorach do wędkarstwa. Jako spółka działa na naszym rynku od 19 lat. Poprzednie lata naszego istnienia obfitowały w różnego typu przekształcenia własnościowe związane z przejęciem majątku Państwowych Gospodarstw Rybackich przez Agencję Własności Rolnej Skarbu Państwa (później Agencję Nieruchomości Rolnych), a obecnie KOWR. Gospodarstwo zatrudnia zespół ludzi - absolwentów szkół rybackich, których wiedza praktyczna i teoretyczna  gwarantuje wysoki poziom dobrostanu i fachowości w obsłudze klientów. Gospodarstwo posiada ugruntowaną renomę.

DOJAZD

Podany w danych kontaktowych adres należy do właściciela łowiska, jakim jest Gospodatrstwo Rybackie Bogucin Sp. z o.o., położone w odległości 14 km od łowiska. Łowisko znajduje się w miejscu oznacznym na mapie.


Dane łowiska

  • Rodzaj łowiska: Komercyjne
  • Wielkość łowiska: 203 ha
  • Dominująca ryba: Sanadacz

Występujące ryby


Mapa łowiska

Łowisko Kowalskie

Opis stanowisk

Różnorodne typy stanowisk. Dogodny dojazd.

Brzeg częściowo wybetonowany.

Wymogi

  • Nie prowadzi sie odłowów sieciowych
  • Nie wolno łowić z łodzi na wędkę
  • Zabrania się stosowania metody trollingowej
Opinie użytkowników
Łowiska komercyjne w pobliżu