Łowisko Karczma Tawerna

Sobótka, Dolnośląskie

Łowisko położone jest w bardzo atrakcyjnym miejscu, z widokiem na Górę Ślężę, otoczonym lasami i mnóstwem zieleni. Do tego cisza, śpiew ptaków i bardzo dobry klimat. Niezastąpiony smak pstrąga uzyskany został dzięki wyjątkowemu otoczeniu stawu jakim są lasy, krystalicznie czystej i dobrze natlenionej wodzie oraz bogactwie naturalnego pokarmu. Samodzielnie złowioną rybę można zabrać ze sobą lub od razu usmażyć w karczmie. 

Dla osób pragnących pozostać na łowisku parę dni karczma oferuje miejsce noclegowe. 

Karczma Tawerna, jest miejscem relaksu, odpoczynku i niepowtarzalnych doznań kulinarnych w karczmie, która prowadzona jest od 1995 r. Specjalnością jest Ślężański Pstrąg, który jak głosi legenda gościł na stołach budowniczych kościołów i zakonników między innymi Piotra Włostowica.

Wystrój karczmy wzbogaca urozmaicona kolekcja cennych kufli z różnych zakątków świata. Pstrąg smażony w cieście na głębokim oleju oraz pstrąg pieczony na kamieniu z lawy wulkanicznej to nasz produkt lokalny, który stał się inspiracją do stworzenia ścieżki dobrego smaku czyli kulinarnej trasy turystycznej.

Sklep spożywczy znajduje się w odległości ok 1 km.


Dane łowiska

  • Ryba dominująca: Pstrąg

Występujące ryby


Udogodnienia / Usługi dodatkowe


Mapa łowiska

Łowisko Karczma Tawerna

Opis stanowisk

Do dyspozycji wędkarzy jest staw z licznymi stanowiskami wędkarskimi i rekreacyjnymi (ławeczki, stoliki, parasole). 

Stanowisko nr 1 - brak szczegółowego opisu


Opinie użytkowników