Łowisko Kamienieckie

Trzemeszno, Wielkopolskie

Jezioro ma kształt rynnowy wydłużony po linii północ-południe, linia brzegowa bardzo silnie rozwinięta. Długość jeziora 4500 m, szerokość 600 m, głębokość maksymalna 18,5 m, średnia 8,7 m, dno stosunkowo równe, mało urozmaicone. Przez jezioro przepływa rzeka Noteć mając swój dopływ w części południowo-zachodniej, odpływ północno-wschodniej. Strefa przybrzeżna dochodzi do 5 m głębokości i zajmuje około 26% powierzchni jeziora, roślinność wynurzona o rzadkim poroście zdominowana jest przez trzcinę i pałkę wąskolistną. Roślinność zanurzona bardziej bogata, składa się głównie z rogatka, ramienic, moczarki, rdestnic i mchu.

Ichtiofauna: Z ryb drapieżnych występują węgorze, szczupaki, okonie i w małych ilościach sandacze, łącznie około 23% odłowów. Ryby spokojnego żeru to liny, sieja, sielawa, tołpyga, karaś, leszcz, krąp i płoć. Atrakcją dla wędkarzy jest duży węgorz i leszcz, można trafić na wspaniałe okazy tych gatunków.

Położenie: Dorzecze rzeki Noteci, lokalizacja około 10 km na wschód od Trzemeszna, brzegi łagodne, w małej części porośnięte zadrzewieniem lisciasto-iglastym, bezpośrednie otoczenie przeważnie użytki rolnicze. Okoliczny teren jest bardzo malowniczy,  pofałdowany z dużymi deniwelacjami.

DOJAZD

Jadąc z Trzemeszna do Orchowa na 6 kilometrze, trasy skręcamy w lewo do miejscowości Kamieniec.

Adres podany w danych kontaktowych doprowadzi nad do włąściciela jakim jest Gospodarstwo Rybackie Łysinin Sp. z o. o., położone w odległości ok 40 km od akwenu.

Współrzędne geograficzne GPS łowiska:           
52°33'7.919"N,
17°58'28.487"E

INNE

W pobliżu łowiska znajduje się sklep spożywczy.


Dane łowiska

  • Rodzaj łowiska: Komercyjne
  • Metody łowienia: Brak danych
  • Wielkość łowiska: 232 ha
  • Głębokość łowiska: 18,5 m
  • Ilość stanowisk: Brak danych
  • Dominująca ryba: Brak danych
  • Rekord łowiska: Brak danych

Występujące ryby


Mapa łowiska

Łowisko Kamienieckie

Opis stanowisk

Jezioro dozwolone do wędkowania z brzegu i łodzi.

Duża ilość stanowisk wędkarskich.

Poleca się łowienie węgorza na wędkę gruntową przy dopływie i odpływie rzeki Noteci (przynęta z rosówki i czerwonych robaków). Leszcze również najlepiej łowić metodą gruntową, a jako przynętę zastosować gotowaną kukurydzę i groch.

Stanowisko nr 1 - brak szcegółowego opisu

Wymogi

  • Łowienie z brzegu dozwolone od 01.06 do 01.10
  • Używanie łodzi z silnikiem spalinowym zabronione
Opinie użytkowników
Łowiska komercyjne w pobliżu