Łowisko Jezioro Gąsawskie i Godawskie

Gąsawa, Kujawsko-pomorskie

Jest to jezioro przepływowe połączone z jeziorem Ćwieka rzeką Gąsawką i ciasnym przesmykiem pod mostem drogowym szosy Żnin- Gąsawa- Rogowo, łączy się z jeziorem Godawy. Jezioro to o powierzchni 29,6 ha, o średniej głębokości 3,6 m, stanowi jakby druga część jeziora Gąsawa, posiada stałe połączenie rzeką Gąsawką z jeziorem Biskupin. Dno obu części jest wyrównane i mało urozmaicone, linia brzegowa słabo rozwinięta, strefa przybrzeżna sięga ponad 5 km głębokości obejmując 40% powierzchni jeziora.

Ichtiofauna: Ryby drapieżne stanowią ponad 30% pogłowia wszystkich ryb występujących w jeziorze, gatunki przewodnie sandacz, węgorz, szczupak. Pozostałe gatunki to karp, leszcz, płoć, tołpyga. W połowach zdarzają się też dorodne płocie i szczupaki. 

Położenie: Jezioro leży w dorzeczu rzeki Gąsawki i Noteci, otoczenie brzegu w przeważającej części stanowią grunty uprawne i łąki, część jeziora otacza mało zwarte zadrzewienie z przewaga drzew liściastych. Okoliczny teren lekko pofałdowany.

DOJAZD

Samochodem lub autobusem ze Żnina do miejscowości Gąsawa odległość 9 km. Można też dojechać szosą Gniezno-Rogowo-Gąsawa, albo też kolejka wąskotorową ze Żnina do Gąsawy. Przystanek autobusowy mieści się tuż obok Jeziora Godawskiego.

Adres podany w danych kontaktowych doprowadzi nas do włąściciela łowiska jakim jest Gospodarstwo Rybackie Łysinin Sp. z o. o., oddalone od akwenu o 2 km.

Współrzędne geograficzne GPS:              
52°46'23.951"N,
17°45'51.624"E

INNE

W pobliżu łowiska znajduje się sklep spożywczy.


Dane łowiska

  • Rodzaj łowiska: Komercyjne
  • Metody łowienia: Brak danych
  • Wielkość łowiska: 99,9 ha
  • Głębokość łowiska: śr. 5,8 m, max. 10,5 m
  • Ilość stanowisk: Brak danych
  • Dominująca ryba: Sandacz, węgorz, szczupak
  • Rekord łowiska: Brak danych

Występujące ryby


Mapa łowiska

Łowisko Jezioro Gąsawskie i Godawskie

Opis stanowisk

Jezioro dozwolone do połowów wędkarskich z brzegu i łodzi. Ilość dobrych stanowisk do wędkowania z brzegu duża. Szczupaki i sandacze najlepiej biorą przy zastosowaniu uklei jako przynęty. Wytrawnym wędkarzom polecamy stosowanie metody spinningowej szczególnie przy większych skupiskach trzcin. Przy połowach leszcza i dużej ilości płoci poleca się zestaw spławikowy przygruntowany, w okresie letnim stosujemy rożne przynęty roślinne, wiosną można użyć pędraka umieszczając go nad dnem lub na dnie.

Stanowisko nr 1 - brak szczegółowego opisu

Wymogi

  • Łowienie z brzegu dozwolone od 01.06 do 01.10
  • Używanie łodzi z silnikiem spalinowym zabronione
Opinie użytkowników
Łowiska komercyjne w pobliżu