Łowisko Jarosławki

Maszewo, Zachodniopomorskie

Łowiska jakie znajdują się na terenie Jarosławek spełnią oczekiwania zarówno zaawansowanych łowców okazów jak i również początkujących i dzieci.

Główny akwen łowiska ma 10 ha. Głębokość zmienia się od 2 m w części północnej do ok. 3 m w części południowej przy grobli. Na dnie zalega niewielka warstwa mułu brzegi w znacznej części porośnięte są trzcinami itp. Zbiornik ma prostą linie brzegową, jedynie na zachodnim brzegu w połowie łowiska znajduje się niewielka zatoka. Zbiornik ten tworzy prostokąt o wymiarach 200 m szerokości i 500 m długości. W łowisku poza innymi gatunkami ryb najczęściej możemy liczyć na brania karpi i amurów dochodzące do 30 kg.

W przeszłości były to tereny pegeeru, z niecką w której koszono trawę. Dokonano przebudowy. Nasypanie od strony północnej jak i południowej wałów oporowych, podwyższono linię brzegową i wybudowano zastawę piętrzącą. Powstał na potrzeby hodowli ryb staw. Kilkadziesiąt lat temu na tym obiekcie zrobione zostały odwierty geologiczne i odkryto kilku metrową warstwę torfu, a poniżej kilkudziesięcio metrową warstwę kredy.

Historia łowiska w obecnym kształcie rozpoczyna się w roku 1998. Pod wpływem nacisków miłośników wędkowania i sprzyjającemu położeniu akwenu na terenie województwa podjęto decyzję o przekształceniu akwenu hodowlanego w łowisko specjalne. Staw został zarybiony karpiami i amurami z własnej hodowli, o wadze ok 10 kg. Od tamtej pory stan łowiska jest sukcesywnie uzupełniany o kolejne duże sztuki.

W roku 2007, w celu uatrakcyjnienia naszego łowiska podjęto decyzję o zakupie 3 ton karpi o wadze 6-11 kg. Tego samego roku we wrześniu do łowiska wpuszczono zakupione już wcześniej karpie i amury, ktre trzymane wcześniej na kwarantannie w małych stawkach, dochodziły do 30 kg. W połowie grudnia 2008 roku dokupilono następną partię karpi w ilości 3 ton o wadze od 8 do 18 kg. Łowisko co roku jest zarybiane, a gospodarze dbają o pojawiaie się w nich duzych sztuk.

NOCLEG

Na łowisku istnieje możliwośc wynajęcia domków letniskowych lub przyczep kempingowych. Można też rozstawić własny namiot.

INNE

Zaplecze łowiska stanowią dwa parkingi trawiaste, natryski z gorącą wodą i WC. Istnieje również możliwość wypożyczenia grilla, środków transportu i mat karpiowych. Organizujemy imprezy wędkarskie, zawody dla firm jak i inne imprezy plenerowe. Jesteśmy do Waszej dyspozycji prawie cały rok, z krótką przerwą zimową.

W pobliżu łowiska znajduje się sklep spożywczy.

DOJAZD

Łowisko w Jarosławkach znajduje się ok. 6 km od miejscowości Maszewo w województwie zachodniopomorskim, 26 km od miasta Stargard Szczeciński i 12 km od Goleniowa, gdzie zobaczą państwo tablice wskazującą obiekt. Tam należy skręcić i dojechać do wsi Jarosławski. Po przejechaniu przez wioskę, ok. 300 m ukarze się następna tablica. Tam należy skręcić w prawo. Po przejechaniu ok. 200 m widoczne jest łowisko. 

 


Dane łowiska

 • Rodzaj łowiska: Komercyjne
 • Wielkość łowiska: 10 ha
 • Głębokość łowiska: min. 2 m, max. 3 m
 • Ilość stanowisk: 44
 • Dominująca ryba: Karp, amur, jesiotr
 • Rekord łowiska: Karp 33 kg

Występujące ryby


Udogodnienia / Usługi dodatkowe


Mapa łowiska

Łowisko Jarosławki

Opis stanowisk

Wokół zbiornika znajdują sie 44 stanowiska.  Umieszczono tam drewniane wiaty lub budki chroniące od deszczu i wiatru, do dyspozycji są również ławy i stoły. Bezpośrednio na niektórych stanowiskach znajdziemy też przyczepy kempingowe lub domki letniskowe. Istnieje równiez możliwość rozbicia namiotu bezpośrednio na stanowsku.

 

Wymogi

 • Na łowisku pstrągowym kupujemy wszystkie ryby
 • Na łowisku sumowym wypuszczamy wszystkie ryby
 • Mata karpiowa min. 60 na 110 cm
 • Żyłka o grubości min. 0,35 mm
 • Podbierak o ramionach min. 90 cm
 • Hak bezzadziorowy
 • Zestawy nieprzelotowe, bez sprężynek i koszyczków
 • Preparat do dezynfekcji ran
Opinie użytkowników