Łowisko Gwaruś

Suszec, Śląskie

Jest to łowisko specjalne Koła PZW nr 114 Suszec, obowiązują dodatkowe opłaty licencyjne. W skład łowiska wchodzą dwa stawy: górny i dolny. Zbiorniki są miejscem występowania tak rozmaitej, jak i ilościowej liczby wszelkiego rodzaju ryb.

Staw Górny

Zbiornik Górny może poszczycić się bardzo licznymi zarybieniami miarowego karpia, który bierze o prawie każdej porze roku (oczywiście z wyłączeniem zimy) oraz każdej porze dnia i nocy. Ponadto w tym stawie występują pokaźnych rozmiarów leszcze, karasie oraz płocie. Na tym zbiorniku dominuje okoń, który jest wszechobecny ale można także napotkać sandacza, szczupaka, węgorza. Brzeg umożliwia komfortowe łapanie praktycznie z każdej strony (oczywiście wykluczając tarlisko).

Staw Dolny

Staw dolny jest łowiskiem sportowym „No kill - złap i wypuść” bez używania siatek do przetrzymywania ryb. Łowisko jest typu mieszanego. Istnieje możliwość wykupienia licencji dobowej oraz rezerwacji łowiska do organizacji zawodów (kontakt z zarządem koła).

Dzięki staraniom zarządu oraz zaangażowanym członkom koła, udało się w szybkim okresie zarybić akwen. Występuje tam bardzo ogromna populacja kroczka (małego karpia <35 cm), pomimo tego nie brakuje także karpi 40, 50 a nawet ponad 60 cm. Pływają tam także okazy ponad 6 kilogramowe. Jest to gratka dla wędkarzy sportowców ale interesują się nim głównie wyczynowcy, łowiący na tyczki lub też matcha (odległościówkę).

Wyniki podczas często odbywających się tam zawodach, nie rzadko osiągają 15-20 kg. Łowisko no kill nie tylko karpiem żyje - często łowionymi rybami są także leszcze (są i nawet ponad 50 cm), krąpie, piękne liny, karasie, wielkie płocie. Dla każdego coś się znajdzie. Nie da się tam nie połowić.

Dla wędkarzy przygotowane zostały dwa parkingi, zadaszenie z ławkami, palenisko oraz toalety.

Zasady obowiązujące na łowisku:

  • zakaz przemieszczania ryb z jednego stawu na drugi – do przemieszczania ryb pomiędzy stawami upoważniony jest wyłącznie zarząd koła po podjęciu stosownej uchwały,
  • utrzymanie czystości, dbanie o środowisko i zwalczanie wszelkich nieprawidłowości,
  • zakaz wywożenia zanęt i przynęt wszelkimi metodami,
  • zakaz palenia ognisk na groblach stawów,
  • zakaz rozbijania namiotów z podłogą,
  • zakaz poruszania się pojazdami mechanicznymi – wszelkie pojazdy mechaniczne należy parkować w miejscach do tego przeznaczonych.

Dane łowiska

  • Rodzaj łowiska: PZW
  • Powierzchnia: 7,48 ha
  • Dominująca ryba: Okoń, karp

Występujące ryby


Udogodnienia / Usługi dodatkowe


Mapa łowiska

Łowisko Gwaruś

Opis stanowisk

Niezbyt mocno zarośnięty brzeg. Dogodne pomosty.


Opinie użytkowników
Łowiska PZW w pobliżu