Łowisko Gosławice

Konin, Wielkopolskie

Łowisko zlokalizowane jest na dzikim stawie o powierzchni 38 ha i głębokości od 0,7 do 3,5 metra, położonym z dala od zabudowań, w sąsiedztwie hodowlanych stawów karpiowych. Położone jest we wschodniej części Wielkopolski. 

Zbiornik dookoła porośnięty jest trzciną, na północno-wschodnim oraz wschodnio-południowym brzegu za naszym stanowiskiem występuje piękny las i bagna, w którym nie brakuje dzikich zwierząt. Spotkanie z sarną, a nawet dzikiem nie jest niczym niezywkłym. 

Dno łowiska jest w większości pokryte roślinnością, lecz występują miejsca z mniejszą ilością roślinności i mułu. Dno zbiornika jest tak ukształtowane że występują na nim również miejsca o głębokości nawet do 3,5 m, niestety bardzo trudno jest zlokalizować te głębsze miejsca. 

Na łowisko są również przewożone okazy pozyskiwane przez rybaków z okolicznych jezior. Przez tak długi okres czasu w chronionym stawie, bez żadnej ingerencji ze strony człowieka wytworzyły się populacje dużych osobników. Dominują karpie o wielkości od 5 kg do 25 kg, amury od 8 kg do 20 kg i sumy od 10 kg do 25 kg.

 


Dane łowiska

  • Rodzaj łowiska: Komercyjne
  • Wielkość łowiska: 38 ha
  • Głębokość: 0,7 m - 3,5 m
  • Ilość stanowisk: 20
  • Dominująca ryba: Karp

Występujące ryby


Udogodnienia / Usługi dodatkowe


Opis stanowisk

Na łowisku znajduje się 20 dwuosobowych stanowisk wyposażonych w drewniane pomosty o powierzchni 30 m². Na każdym z nich znajduje się łódka do dyspozycji wędkarza. Istnieje także możliwość wcześniejszej rezerwacji łowiska. Przy zbiorniku wybudowane zostało zaplecze socjalne z sanitariatem, oraz łazienką, które są do dyspozycji wędkarzy przyjeżdżających na łowisko.


Opinie użytkowników
Łowiska komercyjne karpiowe w pobliżu