Łowisko Glinik

Deszczno, Lubuskie

Jezioro Glinik znajduje się ok. 12 km na południe od Gorzowa Wielkopolskiego w północnym części lasów sulęcińsko - skwierzyńskich. Maksymalna głębokość na tym jeziorze to 15,5 m. Długosc akwenu wynosi 1730 m, a szerokość 250 m. Natomiast długość linii brzegowej to 3790 m. Glinik jest typowym jeziorem rynnowym. Zbiornik ten jest przepięknie położony wśród sosnowych lasów i morenowych pagórków. W części południowej i południowo-zachodniej jeziora rosną przepiękne dęby.

Dostęp do łowiska jest możliwy niemal ze z każdej strony, ponieważ trzcinowiska występują tylko punktowo. Przepięknym pod względem wędkarskim miejscem jest północna strona jeziora, w której kwitnie lilia wodna. Tu właśnie latem można się zmierzyć ze sporym linem i amurem. Jezioro Glinik to łowisko godne szczególnej uwagi, ponieważ można tu trafić na sporego leszcza, czy płoć gruntową. Szczególnie polecam to łowisko dla wędkarzy preferujących odległościówkę. Warto również zapolować na drapieżnika, są tu spore sandacze, węgorze, szczupaki i dość przyzwoite garbuski. 

DOJAZD

Dojazd to tego jeziora jest dość utrudniony, ponieważ z każdej strony otaczają go bory sosnowe. Najlepiej jest jednak drogą E65 dojechać do miejscowości Deszczno, a później kierując się na południe do wsi Glinik, kilometr dalej jadąc już lasami dojeżdżamy do Jeziora Glinik.

Podany w danych kontaktowych adres zaprowadzi nas do siedziby PZW, oddalonej o 15 km od łowiska.

 


Dane łowiska

  • Rodzaj łowiska: PZW
  • Metody łowienia: Brak danych
  • Wielkość łowiska: 54 ha
  • Głębokość łowiska: max. 15,5 m
  • Ilość stanowisk: Brak danych
  • Dominująca ryba: Brak danych
  • Rekord łowiska: Brak danych

Występujące ryby


Mapa łowiska

Łowisko Glinik

Opis stanowisk

Stanowiska wędkarskie dzikie. Akwen otoczony lasami i liczną roślinnością. Można tu znaleźć wiele spokojnych i cichych miejsc, doskonałych do odpoczynku. Brzegi piaszczyste, niskie.

Stanowisko nr 1 - brak szczegółowego opisu.


Opinie użytkowników
Łowiska PZW w pobliżu