Łowisko Gajdowe

Jemielnica, Opolskie

Akwen położony jest w województwie Opolskim. To 8,5 hektarowa woda, która dzięki swojej różnorodności ukształtowania terenu usatysfakcjonuje każdego karpiarza. Głębokość zbiornika kształtuje się od 80 cm w przepięknej, mocno porośniętej trzcinami zatoce, do 2,5 m po drugiej stronie zbiornika w okolicach dwóch mnichów.

We wspomnianej wcześniej zatoce, a raczej w jej porośniętej i niedostępnej części znajdują się źródła, które dostarczają do zbiornika czystą i świeżą wodę przez cały rok. Kilka dodatkowych źródeł znajduje się w jego środkowej części, przez co woda stwarza rybom bardzo dobre warunki nawet w upalne lato.

Niewątpliwego uroku dodają wodzie dwie wyspy, które oprócz walorów wizualnych uatrakcyjniają zbiornik pod kontem dobrych miejscówek. Dno łowiska jest dość miękkie, ale nie pozbawione blatów z twardszymi częściami. W okolicach drugiego brzegu i wspomnianych wcześniej wysp jest twardo i pewnie również dlatego te właśnie miejsca są najbardziej obławiane.

Na uwagę zasługują również stanowiska znajdujące się bezpośrednio w okolicy mnichów, które również dają wędkarzom bardzo dobre wyniki. Warto wspomnieć, że łowiąc na „mnichach” możemy liczyć na dodatkowe atrakcje w postaci przyłowu jesiotrów, które mimo zaledwie kilkunastu sztuk tego gatunku dość często są poławiane właśnie w tym rejonie.

Karpie i amury to oczywiście gatunki dominujące w zbiorniku. Ich populacja szacowana jest przez właściciela na około 7 ton, z czego w głównej mierze dominuje karp. Najwięcej jest sztuk w przedziale wagowym od 6 do 9 kg, sporo jest ryb o wadze od 10 do 14 kg, około 40 sztuk pomiędzy 15 – 18 kg oraz kilka sztuk powyżej 20 kg. Aktualny rekord łowiska to karp złowiony o wadze 22,4 kg, ale niektórzy sądzą, że ta stara i od bardzo dawna zarybiana woda może ukrywać jeszcze większe osobniki.

NOCLEG

Namioty można rozstawiać bezpośredni na stanowiskach wędkarskich. Dla osób szukających wygodniejszego wypoczynku istnieje możliwość wypożyczenia przyczep kempingowych. Na terenie łowiska znajduje się oczywiście łazienka z prysznicem, kilka toi-toi, oraz rybaczówka. Wszystkie stanowiska na łowisku wyposażone są w energię elektryczną.

GASTRONOMIA

Istnieje również możliwość zamówienie obiadów na podstawie menu, które aktualizowane jest co tydzień. Są one dostarczane bezpośrednio na stanowiska.

ATRAKCJE

Bezpośrednie umiejscowienie w lesie, w którym jest mnóstwo ścieżek rowerowych dodatkowo uatrakcyjnia taki pobyt.

DOJAZD

W odległości niespełna 8 kilometrów od Strzelców Opolskich w miejscowości Centawa na terenie nadleśnictwa Rudziniec. Jadąc autostradą A4 zjeżdżamy zjazdem nr 88 na Strzelce Opolskie, później na rondzie kierujemy się na Bytom i po kilku kilometrach dojeżdżamy do miejscowości Błotnica Strzelecka, w której odbijamy w prawo na Centawę. Szukając tablicy, która znajduje się przy głównej drodze, odbijamy w lewo i już po kilkuset metrach jesteśmy na miejscu.


Dane łowiska

 • Rodzaj łowiska: Komercyjne
 • Metody łowienia: Gruntowa, zig-rig
 • Wielkość łowiska: 8,5 ha
 • Głębokość: min. 0,8 m, max. 2,5 m
 • Ilość stanowisk: 16
 • Dominująca ryba: Karp, amur
 • Rekord łowiska: Karp 24,5 kg

Występujące ryby


Udogodnienia / Usługi dodatkowe


Mapa łowiska

Łowisko Gajdowe

Opis stanowisk

Nad wodą znajduje się 16 stanowisk wykonanych w angielskim stylu. Jest więc odpowiednio zrobione zejście do wody zabezpieczone balami z drewna, a całość została wysypana żwirkiem. Wszystkie stanowiska zostały wyposażone w bardzo wygodne drewniane domki, w których znajdują się 3 miejsca do spania (łóżka piętrowe), lodówka, mikrofalówka i czajnik elektryczny oraz ogrzewanie lub w drewniane wiaty, w których spokojnie zmieszczą się dwa wędkarskie łóżka i np. stolik. Możliwy także bezpośredni dojazd samochodem na stanowiska.

Wymogi

 • Mata typu wanna/kołyska
 • Środek do dezynfekcji ran
 • Podbierak o rozstawie ramion min. 100 cm
 • Żyłka o grubości min. 0,30 mm
Opinie użytkowników
Łowiska komercyjne karpiowe w pobliżu