Łowisko Foluskie

Gąsawa, Kujawsko-pomorskie

OPIS JEZIORA

Jezioro ma kształt lekko wydłużony, linia brzegowa średnio rozwinięta, dno typu rynnowego bardzo urozmaicone z czterema głęboczkami. Głębokość maksymalna 28,4 m, średnia 10,4 m. Jezioro przepływowe, dopływ ze stawu Foluskiego, odpływ w północnej części jeziora kanałem Foluskim do jeziora Ostrowieckiego, szerokość odpływu pozwala swobodnie przemieszczać się łodzią z jeziora na jezioro.

Strefa przybrzeżna dochodzi do 5 m głębokości zajmując około 30% powierzchni jeziora, porośnięta jest wąskim przerywanym pasem roślinności wynurzonej. Południowo wschodni brzeg jest prawie całkowicie pozbawiony roślinności twardej, w części zarośniętej występuje trzcina i pałka szerokolistna. Roślinność zanurzona jest reprezentowana przez rogatek, wywłócznik, jaskier, rdestnice i mech wodny.

Ichtiofauna: W odłowach ryb dominują gatunki drapieżne powyżej 50% w tym spore ilości węgorza, sandacza, szczupaka i okonia. Z ryb spokojnego żeru występują leszcze, karpie, płocie, liny i tołpyga, dość często zdarzają się duże karpie.

Położenie: Dorzecze rzeki Gąsawki, bezpośrednie otoczenie w  50% stanowi las iglasto - liściasty pozostała część terenu to użytki rolne, otoczenie okoliczne pofałdowane predysponowane do wypoczynku  i turystyki. Nad jeziorem obok rybaczówki miejsce stałego obozu harcerskiego.

DOJAZD

Z Barcina do miejscowości Ostrówce własnym środkiem lokomocji lub PKS odległość około 8 km, następnie do wsi Rozalinowo piechotą lub własnym pojazdem. Ze Żnina można przyjechać drogą przez Wenecję bezpośrednio nad jezioro. Przystanek Folusz obok obozu harcerzy.

Adres podany w danych kontaktowych doprowadzi nas do właściciela łowiska jaki jest Gospodarstwo Rybackie Łysinin Sp. z o. o., położonego w odległości 7 km.

Współrzędne geograficzne GPS:      
52°47'22.272"N,
17°50'10.392"E


Dane łowiska

  • Rodzaj łowiska: Komercyjne
  • Wielkość łowiska: 62,4 ha
  • Głębokość łowiska: 28,4 m
  • Ilość stanowisk: Brak danych
  • Dominująca ryba: Węgorz, sandacz, szczupak, okoń
  • Rekord łowiska: Brak danych

Występujące ryby


Udogodnienia / Usługi dodatkowe


Mapa łowiska

Łowisko Foluskie

Opis stanowisk

Jezioro dozwolone jest do połowów wędkarskich z brzegu i łodzi", posiada wiele dogodnych stanowisk umożliwiających wędkowanie za pasem roślinności twardej. Największa atrakcją jest możliwość łowienia dużego karpia tak z brzegu jak łodzi, w tym celu wędkarze stosują wędki odległościowe i tak zwane gruntówki. Najczęściej używaną przynętą są dżdżownice, pędraki i gotowany bób. Należy pamiętać o przezbrojeniu w odpowiednią żyłkę sprzętu, gdyż zdażały się częste wypadki utraty ryby w czasie holowania.

Stanowisko nr 1  - brak szczegółowego opisu.

Wymogi

  • Łowienie z brzegu dozwolone od 01.06 do 01.10
  • Używanie łodzi z silnikiem spalinowym zabronione
Opinie użytkowników
Łowiska komercyjne w pobliżu