Łowisko Dziergowice Małe

Bierawa, Opolskie

Zbiornik Dziergowice powstał w miejscu dawnego wyrobiska o tej samej nazwie. Położony jest w gminie Bierawa. Woda jest bardzo czysta, nie zarośnięta, a podłoże przeważnie piaszczyste. Głebokośc wacha się od 1.5 m do około 3.5 m. Co roku przeprowadzane jest zarybianie karpiem. Zachęca to do odwiedzin wielu wędkarzy. Miejsce jest ciche i spokojne, sprzyja odpoczynkowi. Jedynymi hałasami są rzadko przejeżdżające samochody z urobkiem do pobliskiego, jeszcze czynnego wyrobiska.

Dojazd możliwy jest zarówno samochodem jak i pociągiem. Nieopodal znajduje się stacja PKP-Dziergowice. Można dojechac od stacji Kędzierzyn-Koźle jak i od strony Raciborza. Samochodem dojeżdżamy drogą nr 425 od strony Kędzierzyna – Koźla skręcając przed kościołemi w lewo – droga ta, poprzez przejazd kolejowy, doprowadzi nas do samej wody.

Opiekunem łowiska jest Koło PZW Bierawa.


Dane łowiska

  • Wielkość łowiska: 9,9 ha
  • Średnia głębokość: 1,5 m
  • Maksymalna głębokość: 3 m

Występujące ryby


Udogodnienia / Usługi dodatkowe


Mapa łowiska

Łowisko Dziergowice Małe

Opis stanowisk

Akwen ten jest wyrobiskiem po wydobywaniu piachu i żwiru. Brzegi są bardzo strome, z jednej strony porośnięte drzewami i krzewami, z drugiej zaś z wygodnie odkrytymi miejscami, idealnymi na stanowiska wędkarskie.


Opinie użytkowników
Łowiska PZW w pobliżu