Łowisko Dziergowice Duże

Bierawa, Opolskie

Piękne przyrodniczo miejsce - w środku lasu wita nas szeroki akwen. Zbiornik ma około 70 ha powierzchni i średnią głębokość 8 m, jednak znajduje się tu wiele wypłyceń i zagłębień. Na akwenie obowiązuje zakaz używania środków pływających. O stan zarybienia dba Stowarzyszenie Wędkarzy Akwenu w Dziergowicach. Na odgrodzonej części jest miejsce gdzie wyrastają małe karpie i amury w ilości kilkudziesięciu tysięcy sztuk rocznie. Łowisko ma ok 50 lat, w przeszłości łowisko było zarybiane przez Instytut Ciężkiej Syntezy Organicznej Blachownia.

POZWOLENIA

Przyjazd na łowisko należy zgłosić telefonicznie, nawet jeśli wcześniej była robiona rezerwacja. Właściciele wystawiają na miejscu rejestr wjazdu oraz dokument połowu.

DOJAZD

Do akwenu można dojechać ok 1,5 kilometrową drogą przez las, jest to jednak tylko droga dla Lasów Państwowych (przejazd może skutkować mandatem w wyokości 100 zł).  Auto można pozostawić przed szlabanem w podanym w tym linku miejscu.


Dane łowiska

  • Rodzaj łowiska: Komercyjne
  • Wielkość łowiska: 70 ha
  • Głębokość: śr. 8 m
  • Rekord łowiska: 16,2 kg

Występujące ryby


Udogodnienia / Usługi dodatkowe


Mapa łowiska

Łowisko Dziergowice Duże

Opis stanowisk

Brzegi łowiska są raczej wysokie. Strona łowiska bliżej linii kolejowej jest raczej odkryta i trawiasta, a przeciwległa zalesiona.

Wymogi

  • Dopuszcza się wędkowanie metodą spinningową na stanowiskach udostępnionych na zasadach wyłączności pod nieobecność ich użytkowników
  • Obowiązuje zakaz kąpieli i łowienia z łodzi (wolno z łódek zanętowych za dodatkową opłatą)
Opinie użytkowników
Łowiska komercyjne w pobliżu