Łowisko Dziadkowskie

Mieleszyn, Wielkopolskie

Jezioro Dziadkowskie, którego nazwa pochodzi od miejscowości Dziadkowo jest położone w powiecie gnieźnieńskim w gminie Mieleszyn. Jest jeziorem najdalej położonym od siedziby gospodarstwa. Jest to wąski zbiornik o długości 3,6 km i średniej szerokości 0,2 km. Połączone jest z sąsiednim jeziorem. Nad zbiornikiem znajdują się takie miejscowości jak Kowalewo i Dziadkowo. Jezioro otoczone jest lasami, obfitymi w grzyby. Jezioro typu sandaczowego.

Łowisko prowadzone jest przez Gospodarstwo Rybackie Bogucin Spółka z o.o. Jest to firma działająca w szeroko rozumianej branży rybackiej, od hodowli ryb w stawach poprzez gospodarkę prowadzoną na jeziorach do wędkarstwa. Jako spółka działa na naszym rynku od 19 lat. Poprzednie lata naszego istnienia obfitowały w różnego typu przekształcenia własnościowe związane z przejęciem majątku Państwowych Gospodarstw Rybackich przez Agencję Własności Rolnej Skarbu Państwa (później Agencję Nieruchomości Rolnych), a obecnie KOWR. Gospodarstwo zatrudnia zespół ludzi - absolwentów szkół rybackich, których wiedza praktyczna i teoretyczna  gwarantuje wysoki poziom dobrostanu i fachowości w obsłudze klientów. Gospodarstwo posiada ugruntowaną renomę.

NOCLEG

Przy jeziorze można wynająć pokój w gospodarstwie agroturystycznym.

DOJAZD

Do łowiska dojechać można z drogi E261 łączącej Bydgoszcz i Poznań, zjeżdżając z niej na wysokości Biskupca w stronę Dziadkowa.

INNE

Właściciela łowiska jest Gospodarstwo Rybackie Bogucin, którego siedziba położona jest w odległości 62 km od akwenu.

Przy południowym brzegu jeziora mieści się sklep spożywczy.


Dane łowiska

  • Rodzaj łowiska: Komercyjne
  • Dominująca ryba: Sandacz

Występujące ryby


Udogodnienia / Usługi dodatkowe


Opis stanowisk

Jezioro otoczone jest lasami. 

Wymogi

  • Zakaz połowu metodą trollingową.
  • Limit dobowy - 2 sztuki.
  • Łączny dzienny odłów nie może przekraczać 5 kg.
Opinie użytkowników
Łowiska komercyjne w pobliżu