Łowisko Dobro Klasztorne

Pobiedziska, Wielkopolskie
 
Jezioro Dobro Klasztorne jest zbiornikiem polodowcowym. Znajduje się w rynnie polodowcowej, w której posadowione jest 11 jezior, przed nim znajdują się jeziora Kazanie (PZW) i Grzybionek (PZW), za nim jezioro Małe (PZW). Łowisko znajduje się w pasie Promińskiego Parku Krajobrazowego, a obok przebiega trasa rowerowa, którą można dojechac od Poznania do Ostrowa Lednickiego (32 km).
Dojazd jest bardzo dogodny zarówno dla zmotoryzowanych jak i tych preferujących bardziej zdrowe formy lokomocji, wszelkie asfalty kończą się bowiem w odległości kilkuset metrów od brzegów. Jezioro Dobre znajduje się w dolinie polodowcowej, z wszystkich stron osłonięte jest wzgórzami i lasem.
 
Bardzo duża dbałość o ryby i ich stan daje możliwości każdemu z wędkujących przeżyć zasiadkę życia i poczuć wiele emocji z holu dużych ryb. Na łowisku nie można używać środków pływających za wyjątkiem łodzi zdalnie sterowanych.
 
DOJAZD
 
Położone jest na obrzeżach miasta Pobiedziska w północno-wschodniej części województwa Wielkopolskiego, w odległości 27 km od Poznania i ok. 25 km od Gniezna.
 
Podany w danych kontaktowych adres zaprowadzi nas do siedziby Pobiedziskiego Klubu Karpiowego w Pobiedziskach. Samo łowisko znajduje się na południowo-wschodnich obrzeżach Pobiedzisk.

Dane łowiska

  • Rodzaj łowiska: Komercyjne
  • Wielkość łowiska: 18 ha
  • Głębokość: śr. 9 m
  • Ilość stanowisk: 40
  • Dominująca ryba: Karp, amur
  • Rekord łowiska: 28,8 kg

Występujące ryby


Udogodnienia / Usługi dodatkowe


Mapa łowiska

Łowisko Dobro Klasztorne

Opis stanowisk

Wokół niemalże całego jeziora prowadzi droga dojazdowa do stanowisk. Przy każdej drodze znajdują się tablice informacyjne. W odległości do 10 metrów od drogi znajdują się stanowiska wędkarskie.

Stanowiska 1-17 znajdują się na zachodnim brzegu jeziora, dojazd do nich jest możliwy od strony trasy wylotowej z miasta w stronę Kostrzyna Wielkopolskiego, do stanowisk 18-20 prowadzi ścieżka dla pieszych, natomiast do stanowisk 23-40 prowadzi droga od strony miasta przebiegająca obok klasztoru Sióstr „Sacre Coeur” od strony ulicy Klasztornej.

Wymogi

  • Mata karpiowa
  • Worek do ważenia
  • Zakaz łowienia metodą spławikową
Opinie użytkowników
Łowiska komercyjne karpiowe w pobliżu