Łowisko Chomiąża Szlachecka (Chomiąskie)

Gąsawa, Kujawsko-pomorskie

Kształt wydłużony po linii północ - południe, linia brzegowa średnio rozwinięta, dno jeziora bardzo nierówne silnie urozmaicone. Głębokość maksymalna 34,3 m. średnia 9,7 m, przeźroczystość wody duża, około 2 m, zamulenie dna poza głęboczkami małe, około 0,1 m. Odpływ o szerokości około 2 m. do jeziora Folusz. Mały w północnej części jeziora. Strefa przybrzeżna dochodzi do około 5 m. głębokości zajmując 37% powierzchni jeziora, roślinność wynurzona średnio rozwinięta obejmuje trzcinę i pałkę szerokolistną. Roślinność zanurzona to wywłócznik, rogatek i mech wodny. Część wschodnia jeziora prawie nie posiada roślinności twardej, stwarza to dogodne warunki do wędkowania z brzegu.

Ichtiofauna: W odłowach drapieżniki stanowiły średnio około 60% w tym połowa ilości stanowił szczupak, pozostałe to węgorz, sandacz, sum i okoń. Z ryb spokojnego żeru występuje leszcz, karp, płoć, lin. W akwenie tym często odławia się pojedyncze okazy dużego suma i ostatnio złowiona rekordowa sztuka ważyła około 70 kg.

Położenie: Dorzecze rzeki Noteci, usytuowanie 15 km, na płd. wsch. od Żnina, 60% otoczenia stanowi las iglasty i użytki rolnicze, w pobliżu jeziora kilka ośrodków wypoczynkowych i domki letniskowe.

NOCLEG

Na około jezioro znajduje sie dobrze rozwinięta baza noclegowa. 

DOJAZD

Najdogodniejszy ze Żnina, droga asfaltowa do miejscowości Wenecja, w której skręca się w lewo w kierunku Laski Wielkie - Mogilno. Za Laskami skrzyżowanie z drogą Obudno - Chomiąża Szl., przy kościele skręcamy w prawo, odległość około 15 km.

Adres podany w danych kontaktowych należy do Gospodarstwo Rybackie Łysinin Sp. z o. o., prowadzącego lowisko. Sam akwen znajduje się w odległości ok. 10 km.

Współrzędne geograficzne GPS łowiska:
52°45'19.871"N,
17°50'6.936"E

 


Dane łowiska

  • Rodzaj łowiska: Komercyjne
  • Wielkość łowiska: 102,2 ha
  • Głębokość łowiska: max. 34,3 m
  • Ilość stanowisk: Brak danych
  • Ryba dominująca: Szczupak
  • Rekord łowiska: Brak danych

Występujące ryby


Udogodnienia / Usługi dodatkowe


Mapa łowiska

Łowisko Chomiąża Szlachecka (Chomiąskie)

Opis stanowisk

Jezioro dozwolone do połowów wędkarskich z brzegi i łodzi.

Układ linii brzegowej i niezbyt gęsta roślinność umożliwia i znalezienie odpowiedniego stanowiska do wędkowania z brzegu, a duża przeźroczystość wody pozwala na zastosowanie metody spiningowej. Najlepsze wyniki uzyskiwano przy użyciu dużych wirówek koloru mosiądzu lub barwy srebrnej.

Wymogi

  • Łowienie z brzegu dozwolone od 01.06 do 01.10
  • Używanie łodzi z silnikiem spalinowym zabronione
Opinie użytkowników
Łowiska komercyjne spinningowe w pobliżu