Łowisko Chojnica

Choszczno, Zachodniopomorskie

Łowisko Chojnica to kompleks kilku jezior o zróżnicowanej wielkości, rybostanie oraz charakterystyce. Łączna powierzchnia wszystkich zbiorników łowiska to blisko 70 ha, każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Pomysł na powstanie łowiska wędkarskiego powstał w 2007 roku, od tego roku kompleks jezior jest w prywatnych rękach. Od samego początku istnienia łowiska, jeziora są bardzo intensywnie zarybiane różnego rodzaju gatunkami ryb, odpowiednimi z osobna dla każdego z jezior.

Jezioro Chojnica Wielka - łowisko karpiowe (złów i wypuść)

24 hektarowy zbiornik o maksymalnej głębokości 11,5 metra i o bardzo czystej wodzie, otoczony jest lasem mieszanym. Brzeg jeziora porośnięty trzciną, urozmaicony zwalonymi drzewami oraz pozostałościami po starych pomostach. Roślinność podwodna bardzo mocno rozwinięta co daje znakomite warunki bytowania ryb. Położenie jeziora oraz jego charakterystyka sprawiają iż jest ono idealne na dłuższe zasiadki karpiowe. Nad jeziorem jest sześć stanowisk karpiowych ma to na celu zapewnienie komfortu przebywających na łowisku wędkarzy. Każde stanowisko przygotowane jest dla 2-3 wędkarzy, oraz rozbicia nawet dwóch namiotów. Jezioro posiada ustawowy obręb ochronny w jednej z zatok gdzie obowiązuje bezwzględny zakaz wędkowania.

Jezioro Stobnica Mała (Młyńskie)

Jezioro sandaczowo/leszczowe o powierzchni 14 hektarów i głębokości maksymalnej około 7 metrów. Jezioro ze względu na dużą ilość drapieżnika to świetne łowisko spiningowe. Łowiący na spławik lub gruntówkę też mogą liczyć na wspaniałe połowy dzięki sporej populacji leszcza, lina i karpia. Zbiornik bardzo intensywnie zarybiany od blisko dekady sandaczem oraz karpiem. W mniejszych ilościach do zbiornika trafia co roku materiał zarybieniowy szczupaka, węgorza, lina oraz karasia pospolitego. Na jeziorze obowiązuje  regulamin amatorskiego połowu ryb.

Jezioro Kołki (Ławeczki)

Jest to pięknie położone bardzo czyste jezioro leszczowe o powierzchni około 10 ha i głębokości maksymalnej dochodzącej do 16 metrów. Zbiornik charakteryzuje duża przejrzystość wody nawet do pięciu metrów. Podstawowe gatunki ryb które występują w zbiorniku: leszcz, szczupak, okoń, lin, karp, sieja, sielawa, węgorz, płoć, wzdręga, karaś pospolity. Zarybienia prowadzone od kilku lat oparte jest na kilku gatunkach jak: szczupak, karp, sieja, sielawa oraz węgorz. Na jeziorze obowiązuje regulamin amatorskiego połowu ryb.

Jezioro Rzecko Duże

Niewielkie jezioro leszczowo/szczupakowe o powierzchni zaledwie 5 hektarów i głębokości maksymalnej dochodzącej do 6,5 metra. Przejrzystość wody w zbiorniku sięga  zaledwie jednego metra. Zbiornik otoczony jest polami uprawnymi. Głównymi gatunkami ryb jakie możemy tu spotkać to: szczupak, leszcz, sandacz, lin, okoń, karp, amur, płoć, węgorz, wzdręga, krąp, karaś pospolity. Prowadzone zarybienia na jeziorze oparte są głównie na takich gatunkach jak: szczupak, sandacz, lin, karaś pospolity, karp, amur. Małe kameralne jezioro nadające się świetnie do połowu ryb spokojnego żeru, lecz warto poświęcić trochę czasu pływającym tu drapieżnikom. Na jeziorze obowiązuje regulamin amatorskiego połowu ryb.


Dane łowiska

 • Rodzaj Łowiska: Komercyjne
 • Metody Łowienia: Włosowa
 • Wielkość Łowiska: 70 ha
 • Głębokość: śr. 6,5 m, max. 16 m
 • Ilość Stanowisk: 6 na jeziorze Chojnica Wielka
 • Dominująca Ryba: Karp, szczupak, okoń
 • Rekord Łowiska: Karp 15,25 kg, okoń 1,90 kg
 • Sprzedaż Ryb: Nie

Występujące ryby


Udogodnienia / Usługi dodatkowe


Mapa łowiska

Łowisko Chojnica

Opis stanowisk

Wszystkie stanowiska przygotowane są dla 2-3 wędkarzy, oraz rozbicia nawet dwóch namiotów.

Wymogi

 • Podbierak o rozstawie ramion min. 100 cm
 • Mata karpiowa
 • Żyłka min. 30 mm średnicy
 • Środek do dezynfekcji
Opinie użytkowników
Łowiska komercyjne w pobliżu