Zbiornik jest nieznacznie wydłużony w kierunku z południa na północ. Roślinność wynurzona jest umiarkowanie rozwinięta, porasta linię brzegową wąskim, przerywanym pasem. Gatunkiem dominującym jest trzcina pospolita której towarzyszą pałka wąsko i szerokolistna, skrzyp polny, manna, mielec i turzyce.
Roślinność podwodna porasta dno jeziora nierównomiernie do głebokości około 1 m. Najliczniejszym gatunkami są rdestnice, którym towarzyszą moczarka kanadyjska wywłócznik, rogatek. Roślinność o liściach pływających reprezentowana jest przez grzybień biały, grążel żółty i żabiściek pływający.
DOJAZD
Jezioro w woj. pomorskim, w pow. wejherowskim, w gminie Szemud w sąsiedztwie jeziora Wycztok, leżące na terenie Pojezierza Kaszubskiego.
Stanowisko „1”- jest najbliżej położone od parkingu leśnego, dojście do niego to około 60 metrów. Samo stanowisko jest przygotowane na dwa namioty. Wędkowanie z niego odbywa się na wprost i jest dosyć utrudnione, gdyż stanowisko po obu bokach jest porośnięte dużym skupiskiem grążeli. Głębokość około metra, ale chętnie jest odwiedzane przez karpie i duże liny. Plusem tego stanowiska jest to że łowimy praktycznie spod kija rzuty na maksymalnie kilkanaście metrów.
Stanowisko „2”- jak większość stanowisk przygotowane pod dwa namioty. Dojście z parkingu około 100 metrów. Charakterystyka podobna do stanowiska A, z tym że tutaj oprócz łowienia pod liliami, mamy spory kawałek otwartej wody, któremu tez warto poświęcić uwagę. Jest to stanowisko na którym można złowić każdy gatunek ryby występujący w jeziorze.
Stanowisko „3” Dojście z parkingu około 130 metrów
Tutaj łowimy praktycznie na otwartej wodzie, pas grążeli na tych stanowiskach nie utrudnia wędkowania.
Stanowisko „4” Dojście z parkingu około 130 metrów
Tutaj łowimy praktycznie na otwartej wodzie, pas grążeli na tych stanowiskach nie utrudnia wędkowania.
Stanowisko „5” Dojście z parkingu około 130 metrów
Tutaj łowimy praktycznie na otwartej wodzie, pas grążeli na tych stanowiskach nie utrudnia wędkowania.
Stanowisko „6”- Dojście około 200 metrów. Duże stanowisko na dwa namioty, po bokach grążele, ale nie utrudniające holu ryb. Stanowisko z dużym areałem wody do obłowienia, na przeciwnym brzegu nie ma innych stanowisk wędkarskich więc jest pole do popisu. Jest to ostatnie stanowisko na tym brzegu, dalej w kierunku północnego końca jeziora, jest część zbiornika na której wędkowanie możliwe jest tylko dla członków klubu.
Stanowisko „7”- dojazd jak wyżej, do przejścia 100 metrów. Stanowisko na dwa namioty. Ryby jak wyżej. Na chwilę obecną przy stanowisku znajduje się stary zniszczony pomost, który albo postaramy sie odremontować lub rozebrać. Musimy tylko ustalić właściciela i ustalić z nim sposób dalszego postępowania.
Stanowisko „8”- dojazd jak wyżej, tylko 120 metrów do przejścia. Stanowisko dzienne bez możliwości rozbicia namiotu. Ryby jak wyżej.
Stanowisko „9”- pierwsze ze stanowisk na wschodnim brzegu. Dojazd ulicą Brzeżonko, do zjazdu nad jezioro gdzie można się wypakować i następnie przejść trzeba około 140 metrów. Samochody parkujemy na łące przy ulicy Brzeżonko. Stanowisko na dwa namioty, jednak okresowo przy dużych deszczach rozbijanie niewskazane ze względu na wodę, która potrafi zalać to miejsce. Z tego powodu przeznaczone bardziej dla wędkarzy którzy siadają na wędkowanie dzienne. Co do ryb to praktycznie każdy gatunek do złowienia. Na wszystkich stanowiskach wschodniego brzegu wędkujemy na wprost. Praktycznie nie występuje tutaj roślinność wodna.
Stanowisko „10” – jedyne z naszych stanowiska znajdujące się na pomoście. Dojście z parkingu około 100 metrów, lub od bramy wjazdowej przy ulicy Psale. Pomost jest prywatny, jednak udostępniony do wędkowania. Właściciel czasami sam będzie na nim wędkował i w takie dni nie będzie możliwości rezerwacji tego stanowiska. Stanowisko tylko do wędkowania w dzień, bez możliwości rozbijania namiotu. Praktycznie każda ryba w zasięgu, zakaz wywózki ze względu na inne stanowiska.