Jezioro o kształcie owalnym, w części wschodniej i zachodniej występują dwa głęboczki. Linia brzegowa słabo rozwinięta. Jezioro przepływowe, dopływ z jeziora Godawy i Skrzynki koło Wenecji, odpływ rzeką Gąsawką do jeziora Wenecja. Strefa przybrzeżna rozległa, przekracza 5 m głębokości, silnie porośnięta roślinnością zanurzoną szczególnie w południowo wschodniej części zbiornika. Stwarza to doskonałe warunki rozrodu i żerowania większości gatunków ryb. Z roślin wynurzonych występuje trzcina i pałka wodna, rośliny zanurzone reprezentuje rogatek, wywłócznik, jaskier i rdestnice.
Ichtiofauna: Z ryb drapieżnych występują sandacze, węgorze, okonie, łącznie około 50% notowanego pogłowia, ryby niedrapieżne obejmują leszcze, płocie, karpie i tołpygę, ta ostatnia występuje w dużych ilościach. Z gatunków bardzo atrakcyjnych wędkarsko można złowić okazy dużego karpia. Gatunki wiodące: sandacz i węgorz. Jezioro od 1992 roku zarybiane węgorzem, karpiem, karasiem i tołpyga.
NOCLEG
Jezioro otaczo dobrze rozwinięta baza noclegowa.
ATRAKCJE
W pobliżu znajduje się Osada Biskupin, będąca osadą obronną kultury łużyciej. Na jego terenie powstało Muzeum Archeologiczne - bardzo licznie przyciągające turystów. Wiedzie tędy Szlak Piastowski. Osada, której zrekonstruowany fragment dzisiaj dostępny jest dla turystów, powstała prawdopodobnie około 700 lat p.n.e. Była to owalna osada założona na niewielkiej wyspie, otoczona drewniano -ziemnym wałem obronnym o wysokości około 6 m, ponad którym górowała wieża strażnicza z bramą wjazdową.
DOJAZD
Adres podany w danych kontaktowych doprowadzi nas do właściciela łowiska jakim jest Gospodarstwo Rybackie Łysinin Sp. z o. o. Samo łowisko oddalone jest o 5 km.
Współrzędne geograficzne GPS łowiska:
52°47'31.2"N,
17°44'16.368"E
Jezioro dozwolone do połowów wędkarskich z brzegu i z łodzi, zalecane metody połowów:
W okresie wiosennym szczególnie dobre wyniki osiągali wędkarze stosujący jako przynętę larwy ochotki.
Stanowisko nr 1 - brak szcegółowego opisu.