Jezioro Zyzdrój Wielki

Piecki, Warmińsko-mazurskie

Jezioro jest zlokalizowane w województwie warmińsko-mazurskim, na Pojezierzu Mragowskim należącym do Pojezierza Mazurskiego, w pobliżu wsi Spychowo. Zwężając się ku południu przechodzi ono stopniowo w drugie jezioro. Na zbiorniku znajdują się 3 wysepki, w tym dwie mniejsze zalesione. Jezioro ma rozwiniętą linię brzegową, w części południowej z niewielkimi wysepkami na plosie, dnie wyrównanym, łagodnych stokach ławicy. W rejonie dopływu i odpływu brzegi są płaskie, otoczone podmokłymi łąkami i moczarami. W części północnej jezioro okalają pola uprawne i łąki, w środkowej i południowej przylegają do niego duże kompleksy leśne. Jezioro jest objęte strefą ciszy.

NOCLEG

Tuż przy jeziorze, po jego wschodniej stronie istnieje możliwość wynajęcia domku wypoczynkowego lub pokoju w pensjonacie i hotelu.

ATRAKCJE

Jezioro leży na trasie spływu rzeką Krutynia, w kierunku południowym od łowiska znajduje się również śluza Spychowo.

DOJAZD

Zbiornik dzieli około 30 km od Szczytna. Do zachodniego lub wschodniego brzegu jeziora można dojechać zjeżdżając z drogi krajowej nr 58 lub 59.

INNE

Właścicielem łowiska jest Gospodarstwo Rybackie sp. z o.o. w Mrągowie, którego siedziba znajduje się w innym miejscu niż opisywane łowisko. 

Najbliższy punkt sprzedaży zezwoleń obowiązujących na łowisku znajduje się w Spychowie przy ulicy Rybackiej lub w schronisku PZW w Mojtynach. 

Gospodarstwo będące właścicielem łowiska prowadzi sprzedaż swoich ryb poza terenem łowiska, w wyznaczonych punktach w Mrągowie.

 


Dane łowiska

  • Rodzaj łowiska: Komercyjne
  • Metody łowienia: Brak danych
  • Wielkość łowiska: 214,66 ha
  • Głębokość: śr. 4,8 m, max. 14,5 m
  • Ilość stanowisk: Brak danych
  • Dominująca ryba: Brak danych
  • Rekord łowiska: Brak danych

Występujące ryby


Udogodnienia / Usługi dodatkowe


Mapa łowiska

Jezioro Zyzdrój Wielki

Opis stanowisk

Stanowisko nr 1 - brak informacji.

Wymogi

  • Zakaz łowienia w nocy.
Opinie użytkowników
Łowiska komercyjne spinningowe w pobliżu