Jezioro Zdróżno

Piecki, Warmińsko-mazurskie

Jezioro znajduje się w województwie warmińsko-mazurskim, na terenie Mazurskiego Parku Krajobrazowego. W części południowej do zbiornika wpływa Struga Spychowska. Jest to malowniczy zbiornik o bardzo urozmaiconej linii brzegowej z zatokami, półwyspami i dwoma niewielkimi, wysokimi i zadrzewionymi wyspami na plosie środkowym. Jezioro jest otoczone lasami, a w części południowej polami i łąkami. Brzegi łagodnie schodzą do wody. Dno zbiornika jest piaszczysto-muliste. Miejscami akwen otacza szeroki pas trzcin i roślinności pływającej. Wśród flory przybrzeżnej dominuje tatarak, trzcina, i sitowie, a wśród zanurzonej ramienice, rogatki, wywłóczniki i osoki. Jezioro jest objęte strefą ciszy.

NOCLEG

Tuż przy jeziorze mieszczą się domki do wynajęcia oraz pole namiotowe.

GASTRONOMIA

Najbliższe lokale gastronomiczne są zlokalizowane w odległych o około 3 km miejscowościach: Starych Kiełbonkach i Spychowie.

ATRAKCJE

Na jeziorze znajdują się zadbane pomosty wędkarsko-rekreacyjne. W pobliskiej miejscowości Koczek znajduje się stajnia, w której można spróbować jazdy konnej. 

DOJAZD

Jezioro znajduje się około 30 km od Mrągowa i Szczytna. Do łowiska prowadzi jedna droga, do której można dotrzeć zjeżdżając z drogi krajowej nr 59.

INNE

Właścicielem łowiska jest Gospodarstwo Rybackie sp. z o.o. w Mrągowie, którego siedziba znajduje się w innym miejscu niż opisywane łowisko. 

Najbliższy punkt sprzedaży zezwoleń obowiązujacych na łowisku znajduje się w Spychowie przy ulicy Rybackiej.

Gospodarstwo będące właścicielem łowiska prowadzi sprzedaż swoich ryb poza terenem łowiska, w wyznaczonych punktach w Mrągowie.


Dane łowiska

  • Rodzaj łowiska: Komercyjne
  • Metody łowienia: Brak danych
  • Wielkość łowiska: 252,30 ha
  • Głębokość: śr. 5,3 m, max. 25,9 m
  • Ilość stanowisk: Brak danych
  • Dominująca ryba: Brak danych
  • Rekord łowiska: Brak danych

Występujące ryby


Udogodnienia / Usługi dodatkowe


Mapa łowiska

Jezioro Zdróżno

Opis stanowisk

Stanowisko nr 1 - brak informacji.

Wymogi

  • Zakaz łowienia w nocy
Opinie użytkowników
Łowiska komercyjne spinningowe w pobliżu