Jezioro Wandzińskie

Człuchów, Pomorskie

 

Jezioro od dawna było użytkowane przez gospodarstwo rybackie, wtedy już było zarybiane karpiem, od 2001 roku w wyniku porozumienia z gospodarstwem jest pod opieką Człuchowskiego Klubu Karpiowego. Jezioro jest malowniczo położone w leśnej scenerii z dala od zabudowań i ulicznego ruchu. Idealne miejsce na relaks wypoczynek obcując z niczym nie skażoną przyrodą. 

Wyjątkowy urok dodają łowisku również powalone przez bobry okazałe drzewa z zatopionymi w wodzie koronami. Ukształtowanie dna zbiornika jest łagodne i raczej równomierne z bardziej stromym zejściem od wschodniego brzegu. Dno jest pozbawione zaczepów, w większości muliste z dużą populacją ochotki, pijawek i innych stwożeń żyjących w strefie bentosu.

Występuje również rak błotny i szczeżuja. W okresie letnim ponad powierzchnię wody wyrastają kępy grzybieni białych, które najbardziej skoncentrowane są na południowej zatoce zbiornika. Zatoka ta jest wyłączona z wędkowania i stanowi tarlisko i ostoję dla ryb. Występuje również grążel żółty oraz rdest, który miejscami tworzy ze swoich liści gęste kożuchy stanowiące idealne schronienie dla ryb.

Linia brzegowa praktycznie w całości jest porośnięta trzciną. Populacja karpia jest szacowana na około 600 szt. Pływa tam kilkadziesiąt sztuk karpi w przedziale 10-15kg, występują również osobniki w granicach 20kg

NECLEG

Najbliższa baza noclegowa znajduje się około 4 km od jeziora,

DOJAZD

Łowisko jest położone na Pojezierzu Krajeńskim niedaleko Borów Tucholskich. Możemy tam dojechać z 4 różnych kierunków od strony m. Człuchów - 10 km, od m. Chojnice - 21 km, od m. Przechlewo - 15 km, od m. Rzeczenica - 21 km. 


Dane łowiska

  • Rodzaj łowiska: Komercyjne
  • Metody łowienia: Brak danych
  • Wielkość łowiska: 12 ha
  • Głębokość: max. 3 m, śr. 1,5 m
  • Ilość stanowisk: 17
  • Dominująca ryba: karp
  • Rekord łowiska: karp - 14,7 kg

Występujące ryby


Mapa łowiska

Jezioro Wandzińskie

Opis stanowisk

Do wszystkich stanowisk w usytuowanych po 2 stronach zbiornika jest możliwy dojazd samochodem. Wszystkie stanowiska są usytuowane na brzegu, są przygotowane aby pomieścić minimum 2 osoby oraz swobodnie rozstawić 2 namioty karpiowe. Do stałej dyspozycji jest udostępniona łódka, która jest zacumowana w pobliżu stanowiska nr 11.

Wymogi

  • Brak danych
Opinie użytkowników
Łowiska komercyjne karpiowe w pobliżu