Jezioro Uplik

Piecki, Warmińsko-mazurskie

Jezioro jest zlokalizowane w województwie warmińsko-mazurskim, na terenie Mazurskiego Parku Krajobrazowego, w pobliżu miejscowości Zgon. Jest to zbiornik o wydłużonym kształcie i dosyć rozwiniętej linii brzegowej. Jezioro jest długie na ponad 3 km, jest połączone z dwoma innymi zbiornikami. Na prawym brzegu jeziora Uplik znajduje się rezerwat czapli siwej "Ławny Lasek" - zaliczający się do najciekawszych zakątków Puszczy Piskiej. W części południowej brzegi są wysokie i miejscami strome. Jezioro otaczają lasy Puszczy Piskiej, jedynie od północy niewielkie odcinki zajmują pola i łąki. Jezioro jest objęte strefą ciszy.

NOCLEG

Przy południowym brzegu zbiornika mieści się pole namiotowe, namioty można rozłożyć także w pobliżu północnej części jeziora, znajduje się tam również domek do wynajęcia.

GASTRONOMIA

Tuż przy północnym brzegu akwenu można skosztować ryb w smażalni, nieco dalej, przy drodze nr 59, znajdują się również dwie inne restauracje.

ATRAKCJE

Przez jezioro przebiega trasa szlaku kajakowego rzeki Krutyni. W oddalonej o niecały kilometr od południowego brzegu zbiornika miejscowości Koczek znajduje się stajnia, w której można spróbować jazdy konnej. 

DOJAZD

Jezioro znajduje się około 30 km od Mrągowa i Szczytna. Do jeziora prowadzi droga krajowa nr 59, po zjechaniu z niej w boczną drogę można dojechać do samego brzegu jeziora.

INNE

Właścicielem łowiska jest Gospodarstwo Rybackie sp. z o.o. w Mrągowie, którego siedziba znajduje się w innym miejscu niż opisywane łowisko. Prowadzi ono sprzedaż swoich swoich ryb poza terenem łowiska, w wyznaczonych punktach w Mrągowie.

Zezwolenia na łowienie można zakupić w Rybaczówce w pobliskiej miejscowości Zgon.


Dane łowiska

  • Rodzaj łowiska: Komercyjne
  • Metody łowienia: Brak danych
  • Wielkość łowiska: 64,69 ha
  • Głębokość: śr. 2,8 m, max. 9,2 m
  • Ilość stanowisk: Brak danych
  • Dominująca ryba: Brak danych
  • Rekord łowiska: Brak danych

Występujące ryby


Udogodnienia / Usługi dodatkowe


Mapa łowiska

Jezioro Uplik

Opis stanowisk

Stanowisko nr 1 - brak informacji.

Wymogi

  • Zakaz łowienia w nocy.
Opinie użytkowników
Łowiska komercyjne w pobliżu