Jezioro Tatarak

Miłkowice, Dolnośląskie

Jezioro Tatarak jest naturalnym zbiornikiem polodowcowym, położonym na małym Pojezierzu Kunickim. Przed laty do jeziora wpadała rzeka Lubiatówka, ale zmieniono jej bieg i obecnie przepływa wokół północno-zachodniej części zbiornika.

Prawie cała długość linii brzegowej porośnięta jest przez tatarak oraz trzcinę, natomiast dno zbiornika w niektórych miejscach pokryte jest rdestnicą. Dno akwenu w większej części jest żwirowo – piaszczyste. Dookoła zbiornika jest zbudowanych kilka pomostów, z których możemy swobodnie wędkować. 

Północna część zbiornika jest przeznaczona na tarlisko ryb, obowiązuje tam zakaz połowu przez całą wiosnę. W części zachodniej znajduje się najwięcej pomostów. Zaś na wschodnim brzegu jest sporo miejsca na rozbicie całego stanowiska wędkarskiego.

Cała południowa część zbiornika jest trudno dostępna z powodu rozciągających się bagien. Ale w zamian, ta część wody poraża swoją dzikością, gdyż rośnie tam dużo drzew i krzaków, a przede wszystkim jest rzadko odwiedzana przez wędkarzy. Jeśli uda się przedostać przez bagna, przy samej wodzie jest dużo stanowisk, z których można spokojnie wędkować. I to właśnie strona południowa jest najlepsza pod względem ilości brań.

Opiekunem łowiska jest Koło PZW Legnica „Kolejarz”.


Dane łowiska

  • Powierzchnia zbiornika: 20,1 ha
  • Maksymalna głębokość: 6 m
  • Wędkowanie ze środków pływających: dozwolone
  • Używanie modeli zdalnie sterowanych do wywozu przynęt: dozwolone

Występujące ryby


Udogodnienia / Usługi dodatkowe


Opinie użytkowników
Łowiska PZW w pobliżu